| Bibi_Bianca_1997_USqT a întrebat:

TPU! Mama ma cearta in fiecare zi. Nu cred ca a existat o zi in care sa nu ma certe mama. Chiar si atunci cand nu eram acasa certa. Eu incerc sa nu o mai supar, de multe ori reusesc, dar de fiecare data se enervează din cele mai mici motive. Ma face in toate felurile. Nu vreau sa spun cum ma face. Va rog sa imi spuneti ceva ca sa nu mai ma certe. Sa am macar o conversație normala cu mama fara se se supere sau sa se enerveze pe mine, chiar daca nu zic ceva rau. Va rog!

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Discuta cu ea cand e bine dispusa si spune-i cum te simti cand ea se comporta urat cu tine. Dar vorbeste cu blandete si respect profund. Un raspuns bland indeparteaza furia.

| mentholinks a răspuns:

Tu nu poti sa faci nimic. Mama ta are nevoie de un consult de specialitate pentru a se depista problemele pe care le are.

| Bibi_Bianca_1997_USqT explică (pentru mentholinks):

Nu are probleme. Recunosc ca si eu o mai supar. dar sunt foarte sigura ca nu are nici o problema.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Bibi_Bianca_1997_USqT):

Nu o sa-ti spuna ea ce probleme are. Poate nici nu stie ca le are.

| mentholinks a răspuns (pentru Bibi_Bianca_1997_USqT):

Eu te cred ca o iubesti pe mama ta dar iti spun eu ca are probleme. Cel putin emotionale, fiindca se enerveaza din cele mai mici motive si comportamentale, fiindca te face in toate felurile. N-am vrut sa insinuez ca ar avea ceva la cap, doamne fereste. Dar tatal tau? Se intelege cu el?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Alte probleme are ea, nu tu esti cauza