| ErrChan a întrebat:

Buna TPU.Mi-am pus ochelari, si un baiat de la mine din clasa mi-a spus ca imi sta bine cu ei.Si cateva zile tot nu ma lasa in pace si mi-a luat caietul de biologie si a fugit cu el si dupa aia am luat caietul inapoi si el a zis ca ii place sa se joace cu mine.Inseamna ca ma place? Sau nu? pentru ca nu cred asta deoarece sunt cea mai mica din clasa, si cred ca ma trateaza asa doar din cauza aceasta.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Se poate sa te placa. Dar sa stii ca mai exista si unii baieti amabili. Doar pentru ca ti-a facut un compliment si ca te-a facut sa il fugaresti prin clasa nu inseamna neaparat ca te place. Daca se uita la tine in timpul orelor si se fereste cand te uiti si tu la el, daca zambeste mult, daca rade la glumele tale, daca e dragut cu tine, si astea inseamna ca te place. Tu trebuie sa 'aduni' toate gesturile, privirile, etc. si sa decizi daca te place. Tu ai spus doar 2 lucruri despre cum se comporta cu tine, e prea putin sa spunbig grina, te place 100%.
Bye!

18 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mai mult ca sigur te place, de aceia se bagă-n seamă cu tine.Ce dacă eşti mică! Sti ce face buturuga mică..Baftă!

| mona a răspuns:

Baiatul cred ca te place

| LIN2010 a răspuns:

E prins de ''vraja'', si nu mai stie ce sa faca pentru a fi in preajma ta. Felicitari te place.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Eu zic ca te place si incearca sa iti capteze atentia ca sa intrati intr-o conversatie.Bye

| YumiSukinanda a răspuns:

Te place!, ii place sa se joace cu tine, nu isi bate joc de tine! Crede-ma te place! face chestiile astea doar ca sa steie cu tine, ca te place! kiss

| SimonaQs a răspuns:

Te place...El face chestiile astea ca sa stea cat mai mult in preajma ta si sa intre intr-o conversatie cu tine... 100% te place

| Deliα a răspuns:

NU TE PLACE! Isi bate.joc te tine...Doamne fereste nu te place nimeni cu ochelari! kl

| ErrChan explică (pentru Deliα):

Port ochelari de 1 luna si nu prea cred ca si-a batut joc de mine pentru ca era chiar serios

| SmartLie a răspuns:

Colegul asta seamana cu colega mea de banca care tot imi ia lucrurile si fuge cu ele. Eu cred ca te place. Sau. nu. Si pe soramea nu o lasa baietii in pace si e cea mai miiiiica din clasa. Dar pe ea nu o lasa in pace pentru ca e mai enervanta.

| paceandlove a răspuns:

Te palke clar:
-te tachineaza
-vrea sa-ti atraga atentia
-te complimenteaza
-si cine se certa se iubeste

| Dydy112 a răspuns:

POate fi un semn ca te place. Daca si tie iti place de el, incearca sa ii arati prin aceeasi modalitate. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el. :happy

| ErrChan explică:

Am uitat sa va zic ca in clasa a 3 a zis ca ii place de mine

| Smiley97bla a răspuns:

E foarte posibil să te placă.
Știi..nimeni nu poate ști ce e în mintea altora și ce intenții au.
Ai putea să îl întrebi personal ceea ce vrea.și poate primești un răspuns care să îți "satisfacă" întrebările.

| Ruxy5 a răspuns:

Te place

| Icristian a răspuns:

Asta inseamna ca ta place. daca nu i-ar placea de tine tiar ignora.

| bibylyka a răspuns:

Daca a zis ca ii place sa se joace cu tine, e clar ca te place.Continuati jocul! Chiar daca esti cea mai mica, pe baieti ii distreaza asta tee pot lua in brate, se pot juca cu tine f. frumos! Clar nu asta e cauza!

| Miru_Miruna_1997 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te iei in vorba cu el mai mult si sa vezi cum se comporta cu tine si cum te priveste (ochii spun multe) dar din cate ai spus pare sa te placa. Si nu te lasa intimidata ca tu esti mai mica. Unora baieti le place asta la o fata! happy

| Irina_Bianca_2001 a răspuns:

Ii placi.Fi sincera cu el s intraba.l ce are.eu asa am facut unui baiat si a zis ca ma place.