| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Buna TPU! prietenul meu s-a despartit de mine, mi-a spus ca si-a pierdut interesul in tot ce face (inclusiv in mine si in activitatile cu mine)nu se mai joaca, nu mananca, are sentimente de vinovatie si asa mai departe. Ne certam foarte des si are probleme mari si acasa si este un tip singuratic (a crescut fara mama) am gresit si eu mult in relatia asta, dar nu stiu ce sa mai fac, credeti ca daca il las sa-si revina din starea asta, credeti ca o sa ne mai impacam? I-am jurat ca o sa ma schimb si chiar m-am gandit la tot, insa el in momentul asta nu mai vede nimic bun, nu mai are nicio speranta nu nimic. Probabil trece printr-o depresie (maine se duce la pshiholog) credeti ca o sa-si revina si sentimentele fata de mine? Avem o relatie frumoasa in spate, stateam mereu impreuna si pur si simplu de la o cearta s-a ajuns aici. S-au adunat prea multe. Daca ii acord timp oare o sa mai vrea? In momentul de fata mi-a marturisit ca nici nu psiholog nu crede ca am mai putea fi impreuna.Dau funda

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca v-ati certat cu asemenea urmari, atunci ti-i doar FOST prieten.
Gaseste-ti altul!

| cuvant a răspuns:

Buna Ana,
Posibil cu ajutorul unui psiholog sa il ajute sa vada beneficiile relatiei voastre. Eu banuiesc ca in spate sunt nemultumirile lui personale si posibil sa fi fost prea incarcat emotional.
Eu iti sugerez sa ii lasi spatiu dar sa ii mai trimiti mesaje sa vezi cum este sau poate o vizita din cand in cand. Tu stii ce ii place mai mult si poti merge pe partea asta.
Iti sugerez daca va impacati sa vezi daca nu e prea mult emotional ca stati foarte mult impreuna si sa gasiti timp in care sa stati separati sau in grupurile voastre de prieteni

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută pe altul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pana cand se clarifica situatia, incearca sa ii fii aproape. Intreaba-l cum se mai simte, ce a facut azi, etc.
Cred ca are nevoie de grija cuiva, daca e in depresie.
Daca te accepta in perioada asta, cred ca veti ramane impreuna.

| Mosotti a răspuns:

Nu te vei schimba, omul in general nu se schimba oricat te-ai amagi tu, personalitatea si caracterul nu se schimba.

Daca depresia trece, e posibil sa revina la sentimentele pentru tine, el si-a pierdut interesele pentru tot de la depresie.
De unde stie el ca nici un psiholog nu-l face ca sa mai fiti impreuna? El nu isi da seama ca sentimentele pentru tine au picat odata cu restul, nu are leg cu voi doi.
Cand revine restul, revin si sentimentele.
Trebuie sa incerce, poate o avea nevoie de tratament, vedem, sa vedem ce zice psihologul.

Iar daca nu revin sentimentele aia este, nu s-au terminat baietii din jurul tau, altul, asta e.

| mi25 a răspuns:

De ce cataloghezi baiatul ca tampit? De unde stii ca nu-i ea de vina? Sau in cel mai bun caz nu este ea cauza certurilor?
Ce usor arunca unele persoane cu mizerie fara sa cunoasca cu adevarat situatia!

| UserRo10 a răspuns:

Gandeste-te bine la ce vrei TU, nu el. Gandeste-te ce se va intampla cu tine si orice ai face sa stii ca "ciorba reincalzita" nu mai are acelasi efect. Daca va despartiti lasa loc de buna ziua si atat

| Mirris a răspuns:

Hmmm,cam suna a pretext pentru a te face pe tine să renunți la el.Parerea mea e că vrea să se despartă de tine prin comportamentul lui.Inteleg că trece printr-o perioada nu tocmai buna, însă dacă iubești pe cineva, ramai langa el/ea.Scuze sunt la tot pasul.Lasa-i timp și spațiu pentru el o perioada, daca vezi că tot așa e, lasa-l.Degeaba ești într-o relație daca lupți numai tu.

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Cauți pe altul. O relație trebuie să fie iubire nu cearta

| RAY a răspuns (pentru Andreidașchevici112):

Cand da omul de greu gata sa fugim