| xFaith a întrebat:

Buna TPU...
Probabil a-ti mai citit intrebarile mele anterioare legate de verisoara prietenului meu, care de altfel nu ma suporta.
Deci... azi este ziua ei iar ea in mod normal nu isi serbeaza ziua, dar l-a invitat pe prietenul meu si pe mama lui la ea acasa la un suc. si pe mine nu m`a invitat straight face. Ma simt foarte prost. Nu ii pot spune prietenului meu sa nu se duca, ca totusi este verisoarasa. dar a-s vrea sa vb cu prietenul meu in legatura cu verisoara lui si pentru faptul ca a fost nesimtita ca nu m`a invitat.
Imi puteti da un sfat?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-a fost nesimtita ca nu te-a invitat, nu era obligata sa te invite.
Nu ai de ce sa vorbesti cu prietenul tau despre asta, pur si simplu era ziua ei si a vrut sa si-o serbeze in familie (sau pur si simplu a vrut sa si-o serbeze fara tine).

| xBebee a răspuns:

Heii.Stiu ca te-ai simtit prost, dar poate a vrut sa isi faca ziua in familie gen cu verishori si chestii de`astea.Nu trebuie sa intrii la banuieli ca de ce nu te- invitat, tu ai spus ca nu te suporta.

Poate fata s-a simtit jenata ca nu si-a facut ziua si si-a invitat DOAR rudele la un pahar de suc.

In privinta neintelegerii voastre nu stiu ce sa spun... lasa de la tine si comporta-te frumos cu ea, fii dragutsa si incearca sa gasiti lucruri care le aveti in comun [ de exemplu va place un film/serial]. Vorbeste cu iubitul tau despre faza ca tu te suporta si incearca sa aflii de ce si daca ati putea sa va intelegeti.

Bafta.

| DaW a răspuns:

Păi încearcă să îi spui. Nu îți fie rușine.

| llljk a răspuns:

Nu te-a invitat pentru că nu te suportă ca şi persoană şi probabil ea crede că verişorul ei merită ceva mai bun.

Dar nu trebuie să fie o piedică această verişoară pentru voi. pînă la urmă ce era dacă te invita, poate te privea ca o străină şi te simteai şi prost. a fost mai bine aşa.

Te sfătuiesc să nu vorbesti cu prietenul tău despre problema aceasta fiindă vei înrăutăţi lucrurile, şi cu siguranţă nu va şti nici el ce are verişoara lui cu tine.

Fi indeferentă! important să te întelegi cu el şi să vă iubiţi restul chiar nu contează.

TAKE CARE!

| edizamfir a răspuns:

Ce treaba ai tu cu verisoara lui
esti cu el nu cu verisoara lui
ignoro pe ea, tu ocupate de relatia voastra
sfatul meu e sa nu vorbesti cu el despre chestia asta, pentru ca familia e pe primul loc si sti bine asta
daca el tiar spune ca varul tau face asa tu te-ai supara pe varul tau, dar te-ai gandi si dc il deranjaza pe el de varul tau
incearca sa nu te preocupe prea mult verii, verisoarele
parintii, unchii, matusile, bunicii da
ei sunt baza
in fata lor trebuie sa te comporti ca atarewinking
oricum baftawinking
pana la urma e alegerea ta, si relatia ta
in relatie trebuie sa fie doar 2 (tu cu el) nimeni altcineva
faci ce consideri si daca vrei discuti cu el
dar nu ii spune ca a fost nesimtita sau chestii din astea
gasesti o modalitatewinking
si sfatul meu e sa nu mai intrebi despre relatie pe altii, pentru ca relatia consta in 2 oameni care se iubesc, deja cand sunt 3 sau chiar mai multi, devine ceva ciudat
funda? big grin