| nicuuu22 a întrebat:

Buna TPU!
Recent eu si iubita mea ne confruntam cu o situatie ciudata. Suntem impreuna de 9 luni si dintr-o data s-a schimbat relatia noastra. Nu-mi pot da seama daca si-a pierdut interesul pentru mine sau nu mai vrea sa continuam relatia. A inceput sa nu mai raspunda des la mesaje si cand ne intalnim nu o simt fericita deloc. De multe ori am intrebat-o daca mai este interesata de mine si de fiecare data zice ca da si ca ma iubeste. Personal nu stiu ce sa mai cred, un sfat m-ar ajuta. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Poate e insarcinata si nu stie cum sa-ti spuna. Nu stie ce sa faca singura.
Stai de vorba cu ea, nu cu intrebarea daca te mai iubeste. Asta arata egoism. Te intereseaza numai persoana ta. Vei si problemele si nevoile ei.

| nicuuu22 explică (pentru Yuoia):

Multumesc de raspuns!

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate isi cauta pe altcineva sau are pe altul cand nu e in preajma ta - sa cam saturat de tine

| nicuuu22 explică (pentru mgtow):

Eu cred ca i vorba de spatiu. ca o "inghesui" dar nu stiu suntem sinceri unul cu altul dar ea zice ca ii este bine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ca are pe altcineva si nu vrea sa recunoasca, daca vezi ca se poarta asa mergi acasa la ea si discuta si cu parintii, ei te cunosc? Ca numai de la parintii ei vei afla reala problema, ce varsta aveti voi?

| nicuuu22 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ne afisam tot timpul impreuna si siguur nu are pe altcineva si merg des acasa la ea si deja ma cunosc bine cu paritii ei. eu am 19 ea 18.

| Lilystn a răspuns (pentru nicuuu22):

Mergeti împreună un weekend la munte, mare,, discutati... poate ea vrea sa mearga mai departe la facultate si nu stie cum sa iti spuna, poate are ceva probleme in familie,. sunt multe etc

| Violleta2022 a răspuns:

Poate a aparut alt barbat in viata ei si este indragostita...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum simți că nu este fericită? Poate că această nefericire recentă a ei să nu fie legată de relația voastră.

| Mosotti a răspuns:

Pai nu conteaza ce zice, ci faptele conteaza, comportamentul. Deci las-o daca o simti ca nu e in ordine.
Dar nici sa o zapacesti cu mesajele nu e in ordine.

| cristimihailov a răspuns:

Ai uitat de ziua ei de nastere?

| 1997onur a răspuns:

A loat pastila de a doua zi și nu știe ce sa mintă. era beată și inconștiență săracă când altul o... și ia stătea fără ca să-și dea seama și să fie conștienți săracă ia nu stia ce se întâmplă bine înțeles.

| anonimuIl a răspuns:

Ai 19 ani și ea are 18 ani? Ești prea MIC pentru ea acum după 9 luni de relație. Vrea pe altul de 22 - 25 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are ceva pe suflet, o macină ceva anume.

| Danny28 a răspuns:

Stai liniștit că are pe altul.

| Together a răspuns:

Ai putea sa-i zici ca nu o mai simti fericita, si sa intelegi ce s-a schimbat. Daca contesta ii poti aminti cum era la inceput.

| and0ra a răspuns:

Cel mai normal ar fi sa o iei de mana si sa aveti o conversatie serioasa fata in fata. Nu o conversatie de 5 minute. Sa ii spui si ei exact ceea ce ai zis si aici. Daca vrei sa afli adevarul atunci cel mai bine esti extrem de sincer si iti spui punctul de vedere si ce te deranjeaza. Daca nu te ia in serios atunci relatia nu are sens. Depinde si de varsta pe care o aveti. Daca aveti 13-14 ani atunci nu te mira ca dintr-o data nu te mai place. Asa e majoritatea la varsta aia. Daca aveti de la 18 in sus atunci da, e posibil sa fie o problema mai serioasa. Daca nu te mai simti in largul tau in relatie sau te face sa te simti prost nu mai are rost sa continue relatia. Daca sunteti intr-o perioada de examene totusi, e posibil sa fie doar stresata/ocupata. Scoate-o la o intalnire, ia-i o ciocolata si spune-i clar ce te deranjeaza.

| nicuuu22 explică (pentru and0ra):

Suntem maturi zic eu dar am incercat si de multe sa vorebsc cu ea serios si de multe ori a zis ca doar trece printr-o perioada si faza ii ca nici unul din noi nu putem "trai unu fara celalalt" si dupa ne revenim si iar o luam de la capat si tot asa.

| and0ra a răspuns (pentru nicuuu22):

Atunci incearca sa afli prin ce "perioada" trece? Nu are sens sa fie distanta fara un motiv. Nu va intalniti des, nu mergeti la aceeasi scoala? Nu ai vreun prieten comun pe care poti sa-l intrebi? Nu esti prieten cu cea mai buna prietena a ei ca sa o poti intreba? Daca chestiile astea se repeta si nu e ceva "caz rar", atunci scuza-ma ca-ti zic, dar relatia e toxica. Ati incercat vreodata sa luati o pauza sau sa puneti capat relatiei? Nu ai facut ceva gresit si e ea prea orgolioasa ca sa iti spuna ca ceva o deranjeaza?

| anonimuIl a răspuns (pentru nicuuu22):

Nu ești matur deloc pentru ea acum după 9 luni de relație. Ea de acum va vrea bărbați de la 22 - 25 de ani. Tu ai fost cel cu care a fost când vroia unul de vârsta ei.

| nicuuu22 explică (pentru anonimuIl):

Multumesc de raspunsuri! apreciez

| anonimuIl a răspuns (pentru nicuuu22):

Nu ai decât TU să te desparți primul de ea și așa tu nu vei fi cel părăsit. Tristețea ei și purtarea ei ar trebui să îți dea de înțeles că e timpul să îți cauți pe alta. Pe ea las-o să aștepte mult și bine unul de 22 - 25 de ani.

| anonimuIl a răspuns (pentru nicuuu22):

Caută alta și faci în așa fel ca să te întâlnești pe stradă cu ea când ești cu noua prietenă. O bagi în depresie mai mare decât are acum.

TE INSEALA, CURVA. trebuie sa o inveti unde ii este locul, cine ii este seful, te pot sfatui sa te uiti la Fara sens tv ( Youtube), te va invata multe.

Nu cred ca te pricepi la relatii dar apreciez raspunsul...