| Teiubesccatdoi a întrebat:

Buna TPU.
Sa incep vreau si eu sfaturi ce sa fac.
M-am certat cu prietenul meu am fost impreuna cu el 1 an si aproape 4 luni.Si ne-am despartit pentru ca eu i-am vrut binele,am facut totul pentru el,un baiat a inceput sa-l amentinte si eu ca sa-l lase in pace pe iubitul meu i-am zis ca ar fi bine sa terminam aici nu mai are rost sa continuam. Nu mai suportam sal ameninte,el nu intelege ca am facut asta pentru el pentru binele lui. Si din ziua aia sufar in continu plang, nu mai mananc ce sa fac? il vreau inapoi, nu pot rezista fara el. Cum sa fac sa ma bag cu el in seama? El a zis ca inca ma mai iubeste i-a zis unei prietene am vorbit cu el si a zis ca eu ce as fi facut in locul lui daca el mi-ar fi zis asa. Nu i-am spus ca am facut asta pentru el, Ce sa fac cum sa ma bag cu el in seama? Vreau so luam de la inceput.Plang si ma gandesc mereu la el ce sa fac? Ce sa ii spun? I-am spus ca vreau sa ne inpacam si el a zis nu dupa mi-a zis ca eu ce as fi facut in locul lui daca el mi-ar fi zis asa. Ziceti-mi ce sa fac? Ce as putea sa-i spun? Cum sa ma bag in seama cu el?
Dau funda la cel mai bun raspuns!
P.s Multumesc si fara comentari rautacioase pentru ca nu ma ajuta cu nimic.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa zic acelasi lucru ca si Eve99... Daca il iubesti, nu renunta la el orice ar fi happy

(P.S.: Ati observat ca toata lumea ce sufara din dragoste nu simte nevoie sa manance? Adica nu ii e foame. laughing ) Nu am zis-o cu rautate, dar la fel mi s-a intamplat si mie laughing Cand sufeream din dragoste, nu imi era foame laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i spui adevarul intre patru ochi si sa gasiti impreuna o solutie ca, cel care il ameninta sa numai fie un impediment(daca tipul il ameninta di cauza ta, vb cu el si explica-i situatia ca il iubesti pe prietenul tau si ca, asta nu va schimba situatia actuala-prin sms, facebook, prieteni lasa-i mesaj sa nu-l mai sicaneze pe iubitul tau). succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu poti rezista fara el? Eu vad ca ai rezistat...ups!
Spune-i adevarul.E singura modalitate, pentru inceput, prin care ai putea sa primesti o sansa.Pe urma, daca mai sta pe ganduri si e de acord sa va mai acordati o sansa, nu-l minti.Nu-ti mai risca relatia pentru un om care ameninta. Spune-i ce te apasa, luati impreuna o decizie!
Daca nu e de acord, cel mai bine e sa...iti vezi de viata ta. Poti rezista fara el, doar ca esti orgolioasa si iti place sa dramatizezi.Stiu cum e.Renunta la gandurile negative, spera, dovedeste-i ca-l iubesti si ca relatia voastra nu se poate termina aici...din cauza unei banalitati!

Iti doresc o zi faina si ...bafta!

| Xenia16 a răspuns:

Incearca sa te apropii din nou de el, trimite-i mesaj, vorbiti amandoi la o plimbare in parc, mergeti la cinema vedeti un film, faceti ceva distractiv, mergeti intr-un carusel. Apoi lucrurile vor decurge de la sine. Succes!

| EleSimoo a răspuns:

Ce legatura are baiatul care il ameninta cu relatia voastra?
Cum sa inteleaga ca ai facut asta pentru el daca tu spui ca nu i-ai zis adevarul? Din cate inteleg eu, v-ati despartit dar nu i-ai oferit o explicatie clara.
Ce sa faci? Vorbeste cu el, explica-i, nu il minti. Dupa, vezi ce decide...

| Achtor a răspuns:

Lasa orgoliul si suna-l daca chiar il iubesti asa mult.....totusi ati stat impreuna mai bine de 1 an si e pacat sa strici asa o relatie pentru un nimic. Sunal si explica-i situatia si impacativa, lasa-l sa isi rezolve problemele singur, asta nu ar trebui sa va desparta. Ascultati inima si fa ce crezi tu ca e mai bine :*

| Achtor a răspuns:

Suna-l si spune-i ca vrei sa va impacati si nu lasa orgoliul sa distruga ce ai cladit pana acum.

| DjGeoX91 a răspuns:

Scuze ca iti spun dar aici a fost vina ta, in primul rand gandeste-te cat de mult l-ai ranit si cat a suferit, si cel putin eu daca as fi nu cred ca as mai avea putere sa te iubesc, stiind ca am suferit foarte mult pentru ce, pentru un motiv de genu asta, tu trebuia sa faci in asa fel incat sa ii spui adevarul el putea decide si de unu singur

| deea31dutzy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si sa-i spui ceea ce te-a determinat sa renunti la el. Incearca sa-i arati ce simti pentru el si nu crede asa usor in amenintari rautacioase, poate cel care ameninta nu indraznea sa faca ceea ce zice si scopul lui era doar sa va desparta. Vorbeste cu el si roaga-l sa-ti dea o sansa sa ii demonstrezi ca il iubesti si daca o sa primesti sansa aia profita de ea si nu te mai lasa influentata de persoane rautacioase.