| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac?

eu de mic de cand m-am nascut aveam probleme cu nervi, si is cu nervi la pamant.

parinti mei au divortat, si acum am un tata vitreg, si el cand s-o casatorit cu mama i-a spus ca mai are un copil mai mic...
si la adus la noi dar mama lui adevarata il lasa numa cand vroia ia... si lui nu-i placea sa stea la mama lui adevarata ca ea il batea... etc. si o mai stat si la noi si eu am prins drag de el si in fiecare zi ma gandesc la el. si mi-o ramas un catelus de plus de la el si credeti-ma ca in fiecare noapte dorm cu el crezand ca acela e fratele meu.
Dar sa trecem la subiect mama dupa ce s-o casatorit, a plecat cu tata vitreg in franta, si au 1 an si o luna, si eu nu pot sa stau fara ei ca mi-e dor de ei si de fiecare data cand ma gandesc la ei imi vine sa plangcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying si tin in mine si cand ma suna tot tin in mine ca sa nu o necajesc dar dupa ce am terminat incep sa imi dau cu pumni in cap!
Asa ca vreau sa imi spuneti voi ce sa fac, cred ca pot avea incredere in voi!
Scz pentru. exprimare!
Funda celui mai sincer raspuns!

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Nu mai tine in tine si povesteste prietenilor, povesteste celor apropiati ce simti. O sa-ti mai descarci sufletul. SI daca iti vine sa plangi, fa-o, nu e nici o rusine. Spune-i mamei tale ca ti-e dor de ea si ca ti-ai dori sa fie langa tine, ea chiar trebuie sa stie ce e in sufletul tau! Nu ar fi fericita daca ar sti ca tu suferi atat si ca incerci sa spui unor straini( ca pana la urma asta suntem noi pentru tine) sa te ajute. Gandeste-te ca mama ta e cu sufletul langa tine si ca te iubeste mult! Comunica mai mult si iti va fi mai usor, crede-ma! Ai grija de tine!

3 răspunsuri:
| algame a răspuns:

Cred ca sinceritatea te va ajuta,spune-le ce te doare cand vorbesti cu ei la telefon'spune-le ca iti este dor de iei si asa mai departe, facanduti rau tie nu o sa rezolvi absolut nimic, gandeste-te ca o sa vina si o sa fiti asa cum i'ti dorestiwinking

| Hachimytza619Akita a răspuns:

Da Ramo80 dar cui sa ii zic ce ma doare am si eu un prieten care face naveta la scoala, si vine pe la 3 si poate mai vine pe la 5 la mine, si sora e plecata la facultate si eu am ramas singur...
Dar oricum multumesc ca mi-ai dat asa un raspuns frumos!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-le parintilor ca iti este dor de ei si ca ii iubesti. Spune-le si ca iti este dor de fratioru tau mai mic. Poate parintii vor gasi o solutie sa vina mai des la tine sau sa stai mai mult cu fratele tau si asa vei fi mai fericit.
Nu mai tine totul in tine, fiindca e pacat sa-ti amarasti copilaria cu atata suferinta. Nu le reprosa parintilor, spune-le ca ii iubesti ca ai nevoie de ei.