| Ponny a întrebat:

Sunt cu un baiat de o saptamana, i l-am prezentat mamei mele si ei nu ii place de el si acum vrea sa ne despartim.Ce sa ii zic mamei ca sa isi schimbe parerea?

6 răspunsuri:
| Gabiitsa a răspuns:

Buna :* Draga mea! Intreab`o si tu pe mama ta, daca ea a iubit vreodata la viata ei`. sau daca s-a opus cineva in relatia ei cu tatal tau. sau spune-i ca nu e asa cum crede eawinking si ca il iubesti, si nu vrei sa te desparti de el. happy Iar daca mama ta nu este de acord, nu vorbi de fata cu ea de el. daca il iubesti, poti sa mai ascunzi relatia aceasta o perioada de mama ta, iar dupa un timp o sa accepte, pentru ca te va vedea fericita alaturi de el happy Succes, pa` pa;*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' mama ta ce are de zis in prinvinta tipului cu care esti? De ce o lasi sa se bage in viata ta? Nu te inteleg...de ce i l-ai mai prezentat? straight face Incearca si tu sa te gandesti la reactiile oamenilor inainte de a face un lucru.

| JimmyKids a răspuns:

Spune-i baiatului sa-i faca ceva dragut mamei tale:sa-i dea o floare ....deastea.....ok?! Fundaa!

| draky90 a răspuns:

Crede-ma,cand prietena mea mi-a adus vorba sa cunosc parintii ei,am fost freaked out,pe bune, iar cand i-am intalnit intr-un final, crede-ma ca n-am lasat o impresie prea buna, m-au catalogat ceva gen:fitos cu masina, iti da flit in maxim 1 luna, ideea este ca abia dupa circa 1 an si jumatate au ajuns sa ma cunoasca, iar dupa 2 ani,nu mai avem nici-o problema, deja fac parte din familie, si cu bune si cu rele, deci, daca el vrea sa se desparta dupa circa 2 saptamani,mai are muuuult de mancat,mai ales daca parintii tai sunt mai comunsti,ca in cazul meu,nu stiu daca te-am putut ajuta, dar ti-am dat un exemplu cum a decurs la mine, acum, trage tu concluzia, cheers!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i chestii de genu' "ma face fericita","nu trebuie sa-ti placa tie","nu il cunosti cum il cunosc eu","fie ca iti convine sau nu, eu o sa fiu cu el" etc etc.

| doc69 a răspuns:

Ca deocamdata nu simti asa si ca daca vei simti ca ea te vei desparti deocamdata el este in viata ta nu in viata ei.Nu se culca ea cu el.