| Alina0092 a întrebat:

Bună TPU, sunt într-o relație de 5 ani si iubitul nu ma cerut in căsătorie sau logodnă, sta la mine acasa de 2 ani, in primul an decând sta la mine, ne-am despărțit si s-a dus la alta, după ne-am împăcat iar, sunt geloasă îmi e frică ca mă lasă iar pentru că câteodată ii ia apărare dar el zice ca nu o mai vrea,ne certam si acum pe tema asta pentru că aia am văzut pe tiktok că suferă dupa el, ne-am mai despărțit si anul asta, și dupa iar s-a dus la alta, a venit înapoi la mine acasă.Cum îl fac să mă ceară de soție si să închid gura la toții?

6 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Chiar vrei un asemenea bărbat fustangiu drept soț? laughing crezi că dacă te ia de nevastă nu te mai înșală? O va face mereu pentru că e în sângele lui, nu ai cum să il schimbi nici cu căsătorie, cu nimic, vei fi înșelată toată viața ta, dacă îl iei de bărbat, împăca-te cu ideea.
"sa inchid gura la toți" - ești amuzantă, crezi ca dacă il faci să te ceară le închizi gura la toti? Mai rău te vei face de râs când te va înșela în repetate rânduri căsătoriți fiind, să vedem atunci cum vei închide gura lumii, te-a înșelat de 2 ori și tu tot nu te-ai învățat minte, ce e în capul tău de vrei un asemenea bărbat, chiar crezi ca vei fi fericită lângă el? Eu nu prea cred, e un afemeiat.

| 1onur a răspuns:

Nu nu ți un om loiala cu Adevărată lângă tine cu o semnătră și o hârtie.

Loialitatea unui om serios care știe ce vrea de la viață și nu aventuri și nu plăceri la ocazi nu o poți răscumpăra fiindcă omul ăla știe sigur ce vrea de la viață cu Adevărat este ceva ce omul ăla îl are în toată inima si tot sufletul să rămân Loial dăruit unei singure persoane unui singur om pe care îl iubește cu Adevărată da cu Adevărat.

Nu este nimeni de judecat dacă nu poate fi loial cu Adevărat. Fiindcă nu este ceva ce poate fi obligatorii sau impus este ceva ce-ți dorești cu Adevărat te dedici cu toată viața unui om nu pe jumătate și nici pe sferturi. Loialitatea Adevărată este totul. Dar nu este pentru ori și cine și nimeni nu trebuie judecat pentru ceia ce nu poate fi cu Adevărat.

Nui cere să-ți fie ceia ce nu poate fi cu tine fiindcă el știe și este foarte conștient de ce nu-ți poate loial cu Adevărat lui îi palce acțiunile cu femeile...El dacă nu Tea cerut săi fi soție și a mai umblat și cu alte femei și tu ști de ele decizia este a ta fiindcă este soțul tău

| 1onur a răspuns:

în loialitatea unui om o vezi și afli și îți demonstrează el însuși ce nu ști despre el tot ce poate simiți un pentru tine o afli o vezi în Loialitatea lui și cât de mult ține la tine într-adevăr cu Adevărat. Loialitatea este cel mai important dintre toate și Absolut tot. Acolo spune totul ce însemni tu pentru el și cine ești tu în viața lui pentru el cu Adevărat.

| adryang78 a răspuns:

Ești sigură că veri să-ți legi viața de unul ca ăsta, care sare gardul de câte ori apucă? laughing

| Cipi1212 a răspuns:

E un Casanova

| Sorina45677 a răspuns:

Am trecut prin asta dupa casatorie cu soţul meu la o luna dupa ce neam căsătorit el ma înşelat l-am iertat, dupa am rămas însărcinată am nascut şi la 2 luni dupa ce am nascut fata el ma înşelat iar şi am bagat divorţ sunt divorț ată de 5 ani fata are 6 ani el nici nu a platit pensie alimentara la fata în ani ăstia. Chiar daca aveţi copiii sau nu eu aş zice să îl laşi pentru că genul aştia de barbaţi nu se schimba niciodată pentru ca ei aşa sunt învăţaţi sa mearga la diferite femei.Nu toţi sunt la fel daca o să te înşele şi după ce va căsatoriţi ce vei face?