| HardcoreCountry a întrebat:

Sunt trista. Si chiar nu stiu ce sa fac. Poate ma puteti ajuta voi.
Deci...parintii mei sunt divortati si maine urma sa ma duc la tata dar s-a intamplat ceva si mama zice ca e ok daca ma duc, dar stiu ca se va enerva si chiar nu stiu ce sa fac. Cum ma sfatuiti?
P. S. Stau cu mama.

6 răspunsuri:
| yssa_4409 a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa mergi si la tatal tau.Si sunt sigura ca mama ta va intelege.deoarece tu ai 2 parinti.nu numai unul:mama ta.chiar daca majoritatea timpului il petreci cu ea, trebuie sa mergi si la tatal tau.
Mna. sper ca te-am ajutat!
Take care!>big grin

| BubuLina999 a răspuns:

Paii ii spui mamei tale ca indiferent de ce se intampla tot o iubesti si ca nu are de ce sa se supere. a`cum nu poti sa stai toata viata cu un parinte ca na si pe celalalt vrei sa. l vezi dar stai de vb cu ea si spune. i ce simti.

se zice ca mamele isi inteleg cei mai bine copii deci ...succes:*:*:*:*:*:*:*. si. mi pare rau de parintii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si parintii mei sunt divortati. Daca sti ca tatal tau se va supara mai bine evita pentru a nu creea mai multe neintelegeri sau pur si simplu distantarea relatiei voastre.

| Carlos_3659 a răspuns:

Raspunsul lui yssa e cel mai bun de mai jos eu nu mai adaug nimic!

| Jelly_7813 a răspuns:

Un copil are doi parinti
trebuie sa mai stea din cand in cand si cu cel cu care nu petrece foarte mult timp(in cazul tau tatal)
orice mama este foarte ingrijorata deoarece tatii si mamele nu se pot compara deoarece de ex in cazul meu mama a mers cu mine oriunde am avut nevoie
dar eu zic ca ar trebui sa o intrebi pe mama ta de ce este nervoasa pentru ca poate tear ajuta
multa baftaa!:*:*

| KriSt3n a răspuns:

Daca vrei sa. l vezi p tatal tau si mama ta zice "ca e ok" ar trebui sa vb mai intai cu ea...si sa. i zici ca nu ramai la el.ca doar te duci sa il vezi pentru ca e tatal tau pana la urma si daca simti ca e bine sa te duci cateva ore la el. atunci fa. o!winking :*:*