| LittleRose a întrebat:

Sunt vopsita bruneta, ma vopsesc de ceva timp.Ador culoarea aceasta dar problema este ca par prea matura.Initial am dat vina pe machiaj! Ieri, am iesit nemachiata din casa, iar o femeie in varsta, trecuta de 70 de ani, in opinia mea, i-a spus unei prietene ca este foarte frumoasa, iar pe mine m-a intrebat daca sunt mama ei! Eram imbracata destul de tinereste, parul prins lejer si nemachiata. Ce ma putea arata atat de matura incat femeia sa isi inchipuie ca sunt mama prietenei mele? Am doar 16 ani! Cand cunosc persoane noi, imi spun ca arat de 19 ani.Intrebarea mea este... ce as putea face sa arat ca o fata de 16? Am vrut sa imi decolorez parul, dar e imposibil. E deja destul de ars si nu s-a bagat niciun salon! Fundita+vot![Scuzati categoria]

7 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Pentru inceput te-ai putea accepta asa cum esti! Nu inteleg ce anume te deranjeaza legat de faptul ca din punct de vedere fizic nu iti arati varsta pe care o ai. Acest lucru tine si de trasaturile fetei si de dezvoltarea corpului. Nu iti poti schimba trasaturile, la fel cum o data dezvoltat, nu iti poti face corpul sa para de copil. (Apropo, ce inseamna pentru tine "fata de 16 ani"? Ca eu consider ca la varsta aceea ar cam trebui sa incepi sa arati a femeie.)

| RespektSiAtat a răspuns:

Poarta haine cat mai colorate, nu ca un om mare ALB SI NEGRU
Poarta parul legat 2 codite
Sa ai o gentuta cat mai stralucitoare si mica
Pantofi cu toc cui
Si data decat cu rimel si gloss
Sper sa arati ca la 15 laughing)

| the1answer a răspuns:

Banuiesc dupa ce ai scris ca ti-ai facut singura parul. Ar trebui sa incerci niste coafuri mai tineresti. daca ai perul mediu poti sa-ti prinzi doua codite in spate, jos. Daca ai parul lung pune-ti cordelute, iar atunci cand ai parul scurt probabil te-ai tuns batraneste.
Daca sfaturile anterioare nu-ti folosesc iti mai recomand sa mergi la un coafor. Este foarte gresit sa iti vopsesti parul in afara unui centru specializat. Nu cred ca o culoare anume poate imbatrani. Poate ca ai fata imbatranita?
AR TREBUI SA MERGI LA COAFOR!

| kkkmakafull a răspuns:

Mama ei?rolling on the floor

| fdhgcvnb a răspuns:

As vrea sa iti dau mai multe sfaturi, dar nu am cum in acest moment.
bucura-te de cum arati indiferent de parerea celorlalti:ai 2 maini, 2 picioare,etc-tot ce trebuia sa poti trai.
ce poti schimba la tine si vrei si tu sa le schimbi-nu doar ca asa spun ceilalti-schimba-le!
restul tine doar de atitudine-nu e asaaaa teribil daca lumea te considera mai mare decat esti-alte fete ar da orice sa para putin mai mari, din diferite motive
app-asta e sfatul pe care vroiam sa ti-l dau, insa am spus mai multe -.-'...deci daca ai fost la mai multe saloane,si nu s-au incumetat sa ti-l decoloreze,eu spus sa o lasi balta.
sau vrei sa iesi de acolo cu parul intr-o nuanta mai deschisa,dar cu el ca o matura?!
daca mai multi stilisti au spus ca ar fi mai bine sa nu,asculta-i-nu se poate sa fie toti prosti-foloseste ulei de ricin,nu il mai agresa cu placa si/sau diferite solutii[fixativ, ceara, etc]si taie-ti varfurile o data la 2 luni. poate dupa vreo ceva timp vei puteasa iti decolorezi parul daca este putin mai sanatos.
have a nice day (:

| EverWoW a răspuns:

Ei bine date cu o oja cum ar fi albastru, verde si galben vopseste-ti parul galben prindeti-l in coada si poarta tenesi, fuste si tricouri cu modele haioase.

| tina06_5154 a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza ce spun altii. Daca tie iti place cum iti sta asta e tot ce conteaza.