| Teodora77 a întrebat:

va rog sa ma ajutati, am 17 ani si iubitul meu 18 sunt cu el de 4 luni si in seara de revelion i-am spus sa vina la mine dar mi-a spus ca nu poate,asa ca m-am dus eu la el fara sa stie,cand am ajuns mi-a deschis mama lui, si cand am intrat in camera lui era cu prietena mea cea mai buna se sarutau, cand i-am vazut am fugit plangand...si din seara aceea sunt distrusa. Cum as putea sa-l uit? Ar trebui sa ma razbun?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Sa-i multumesti lui Dumnezeu cu ceru si cu pamantul ca ai aflat chestia asta despre ei. Daca nu aflai si erai in continuare cu el si erai ca o floricica si astia doi pe la spatele tau rupeau patul si faceau misto de tine?
NU, nu ar trebui sa te razbuni. Pur si simplu eviti orice contact cu ei si gata. Arata-le ca esti fericita, ca iesi, ca te distrezi etc. O sa cunosti in curand pe altcineva, la 17 ani o relatie de 4 luni e fas.

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Draga mea, de ce sa te razbuni?
Multumeste-i lui Dumnezeu ca ai aflat la timp!
Realizeaza ca n u te merita si nu are rost sa suferi.
TRTEAZA-L CU INDIFERENTA!
Consoleaza-te cu gandul ca Dumnezeu a facut in asa fel sa afli ca el isi bate joc de tine.
Ai grija de tine/nu merita sa suferi pentru cineva care nu pune pret pe a ta persoana!
O seara buna happy

| cat a răspuns:

E mai bine ca ai aflat ca te insala. Nici prietena ta inseamna ca nu iti este cu adevarat prietena. Nici unul nu merita prietenia ta iar in viitor o sa-ti faci alt prieten si incet incet vei uita acest episod din care poate ai si invatat ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 17 ani, iti bagi picioarele in ea de relatie de 4 luni ca nu e sfarsitul lunii si iti vezi de viata

| K0sti a răspuns:

Invatand ce e aia o cratima si cum se foloseste! Astfel uiti de alte probleme!

In plus de asta, sunt chestii personale care ti le rezolvi singura, nu sa-ti speli rufele in public! La 17 ani...
Imi pare rau ca sunt acid, imi pare rau si pentru patania ta, dar incercati sa nu va faceti de ras!
Aviz si altora de pe aici!

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru K0sti):

Unde lipsește cratima din continutul intrebarii? Lipsesc niște semne de punctuație. Dar cratima?

| K0sti a răspuns (pentru raluk27):

Pentru ca le-a corectat dupa ce i-am facut eu observatie!

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa te razbuni? NU.Ce rost are!
Esti distrusa si te inteleg, mai ales ca l-ai iubit si mai ales ca era cu prietena ta! Ai fost tradata de doua ori!
Din pacate nu ai cum sa il uiti, dar timpul le rezolva pe toate!
Esti tanata, cu siguranta esti si frumoasa si vei gasi un baiat care sa te merite si sa te iubeasca!
Fostul te va vedea cu viitorul tau iubit si va vedea ce a pierdut! Asta e razbunarea!

| Doub a răspuns:

Ştii câţi băieţi drăguţi sunt pe lumea asta? Aaa, şi nu doar drăguţi, ci şi în stare să te protejeze, să te iubească, să te respecte. Ai răbdare, nu merită să te superi.

| EneCristian a răspuns:

CLar nu ai insemnat cine stie ce pentru el uita-l nu are rost sa te razbuni> da aia nu iti e prietena gata cu legaturile sa il uiti iesi si tu cu o gasca la o ciocolata calda ( sau inghetata dar nu recomand pe gerul asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Dobrinx a răspuns:

Depinde.vorbeste cu el si vezi ce iti spune, cum isi cere scuze, poate a frut doar sa intretina relatii s*****e cu prietena ta (asa sunt baietii, isi incep viata s*****a la varsta de 16-17 ani) si nu o fi vrut sa o fac cu tine pe motiv ca esti minora si posibil ca te iubeste si nu te considera "fata de pe centura, cum posibil a considerat-o pe prietena ta".Am folosit "psoibil si probabil" deoarece poate sa existe si a 2 varianta, cea in care a fost nesimtit si te-a inselat. Sper ca te-am ajutat, Bafta!

| Sava_Andrei_1996 a răspuns:

Nu ar trebui sa te razbuni, ar trebui sa il uiti si sa gasesti pe altcineva, si daca te place din nou ii spui ca ai deja pe altcineva, crede-ma merge.

| Teodora77 explică:

K0sti si raluk27, ma grabeam cand am scris! Alta treaba nu aveti decat sa ma corectati pe mine?