| xFaith a întrebat:

verisoara mea are o problema destul de delicata. a-s dorii sa nu neglijati aceasta intrebare si daca puteti sa ma ajutati sa-i rezolv problema ar fi bine.

Deci. ea are 18 ani. A cunoscut un baiat pe facebook. Au inceput sa vorbeasca timp de 2 saptamani. Verisoara mea a facut prostia de a se poza in sanii goi si i-a trimis poza. Intr-e timp ea a fost si la el acasa si a facut o filmare "haioasa" gen, ea s-a pus peste el in chiloti si era in sanii goi, si nahh i se vedea si fata.

Aseara acel individ, a avut tupeul sa posteze acea poza cu verisoara mea pe facebook, unde era ea in sanii goi.

Acum acel individ, o ameninta si o santajeaza ca daca nu se culca cu el o sa mai puna inca odata poza pe facebook si o sa posteze si acea filmare. Ea este cam disparata in momentul de fata si nu stie ce sa faca. Am sfatuito sa mearga la politie iar ea nu vrea sa auda de asa ceva. Ea vrea sa se duca din nou la el acasa si sa il convinga sa stearga poza si filmarea. eu i-am spus ca nu o sa aive nici o garantie ca el nu o sa pastreze copii.

Ce este de facut in situatia asta? Orice sfat este bine primit!

9 răspunsuri:
| AntoniaAndreea a răspuns:

Pai... da, e cam dificil. Spune-i sa ii zica baiatului sa o sterga, de buna voie. Ameninta-l cu politia, daca nu vrea nici asa, chiar sa mearga la politie. Daca ei se cunosc bine, spune-i verisoarei tale sa vb frumos cu el, sa nu inceapa scandal, ca mai rau face.

| r3laxX a răspuns:

Depinde si unde o posteaza daca o pune la ea pe wall poate sa dea Raporteaza sau sa o stearga din cate stiu eu nu le prea am cu facebook-ul

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In afara de politie nu are nici o alta varianta din pacate. Fiindca daca merge la el acasa probabil o va viola si nici macar nu poate fi sigura ca va fi singur si nu o va vined altora. Verisoara ta s-a comportat foarte ciudat, a trimis poze cu ea dezbracata unui barbat complet encunoscut si acesta a tras concluzia ca este o prostituata in cautare de clienti. Acum incearca sa se bucure de serviciile ei gratis si, din cate inteleg, sa-i devina proxenet (adica sa o oblige sa se prostitueze si el sa ii gaseasca clienti). Sincer, prostia se plateste si pretul ei poate fi foarte mare.

Răspuns utilizator avertizat
| InspectorGadget a răspuns:

Nu va faceti nici un fel de probleme
acum GLOBAL DEFENCE ROMANIA este alaturi de dvs in 2013 am sters rezultate de pe Google am oprit informatii de pe site-uri
in solicitarea dvs avem urmatoarea varianta ne spuneti numele si adresa lui si de rest ne ocupam noi spuneti numele aici insotita de adresa personala.

| IoanaSorina a răspuns:

Spuinei sa ii de-a spam!

| Rebecca123 a răspuns:

Mda cum spune si Brigaela, in mare parte este vina ei pentru ca ea nu trebuia sa trimita poze cu ea goala cand stia ca nu il cunoaste indeajuns pe acel tip si daca tot are 18 ani trebuia sa gandeasca si ea mai bine si sa isi dea seama ca daca trimite poze astfel o poate santaja..traficul de persoane in orice caz nu are varsta poti fi santajat chiar si daca ai 30 de ani..trebuie insa sa fii foarte atent in anumite situatii.Ea trebuia sa se gandeasca mai bine la ce face deci sa spuna parintilor, sa se duca la politie daca nu rezolva problema pe cale maleabila!

| claudytza01 a răspuns:

Ar trebui sa anunte parintii, ei sunt singuri care iti poate fii cel mai bun ajutor si daca afla de la ea e cel mai bine e mult mai rau daca afla de la altcineva...parintii te cearta dar si te vor ierta orice ai face...

| fede12 a răspuns:

Wow cam naiva verisoara ta. Singura solutie cred ca ar fi politia! Bafta!:*