| AndreLove a întrebat:

Verisoara mea de 10 ani to ma intreaba cand ii cresc sanii si ei. Nu stiu ce sa-i raspund, va rog imi puteti spune ce sa faca pentru a-i creste sanii mai repede?

Răspuns Câştigător
| pзαch a răspuns:

Eh, si pe mine ma tot bazaia intr-una despre chestia asta acum vreo 2-3 luni. Si are 6 ani, iti dai seama! Eu am 15, sunt deja dezvoltata si nu-mi mai cresc, dar iti dai seama la ea procesul asta incepe pe la 11-12 ani si mai are foarte mult de asteptat. I-am spus sa aiba rabdare, sa se bucure cat mai are timp ca, in principiu, sanii iti cresc in perioada de pubertate, adica sa se bucure de copilarie, ca e cea mai frumoasa perioada din viata ei... si pur si simplu am potolit-o, nu mi-a venit sa cred pentru ca de obicei nu are ea rabdarea asta. Ma rog, spune-i la fel... daca nu, las-o in pace, oricum n-are ce sa faca.

11 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Ce trebuie sa faca? Este simplu: sa astepte ca natura sa isi urmeze cursul.

| eurynomus a răspuns:

Da mi id ul ei sa i expic pe larg cum e procesul de crestere a sanilor

| xBya a răspuns:

Fetito, ai rabdare. Nu e nimic in neregula ca nu ai sani la 10 ani. Din contra, nu e normal sa ai. Sanii incep sa creasca la 11-12 ani, depinde de fiecare. Deci, stai chill si nu te mai agita atata. E doar o chestie de timp.

| AndreLove explică (pentru xBya):

Stiu asta, dar voriam sa o fac fercita daca esti putin atenta la ce ti'am spus mai sus + ca exista mai multe posiilitati.

| xBya a răspuns (pentru AndreLove):

Sanii o (te) fac fericita? Atunci e grav...

| Loora a răspuns:

Doamne...laughing Nu aveti un pic de rabdare mai fetelor. Cat ati vrea sa aveti sanii?happy Nici eu care am 18 ani nu ii am asa mari... apai voi de 10 ani? Multa rabdare, sunteti in dezvoltarewinking

| FyTzE a răspuns:

Nu cumva esti tu acea verisoara? spune-i sa stea linistita... poate ca e intreaba deoarece la unele fete din clasa ei le-au crescut putin sani...dar depinde de organism la uni se desvolta mai tarziu a alti mai repede normal ar fi la 11-12 ani!

| AndreLove explică (pentru FyTzE):

Nu sunt eu, eu am 15 ani, mi'au crescut sanii. Dar ok, eu am pus intrebarea, sa ma informez pentru a ii spune. Oricum, merci de raspuns!

| Deduta2000 a răspuns (pentru FyTzE):

Eu am 12 ani si nu se vede nimic si ma oftic, si voi ziceti ca e normal la 12 ani... ma enerveaza ca sunt ca o scandura sad :I

| Psychic a răspuns:

La varsta asta ar trebui sa aiba alte preocupari, ma face sa rad! Is this for real?

| Madut a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci ca sa ii creasca mai repede sanii. Totul depinde de organism si de cat de mult e ea dezolvata.