| ionici a întrebat:

:* Vreau sa ma transfer la un alt liceu, dar parintii nu vor sa ma lase.Am incercat sa le explic ca asta imi doresc, dar nu ma asculta. Ce sa fac?straight face

7 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Cred ca ai uitat sa le explici de ce iti doresti acest transfer

| ionici explică (pentru negru30):

Eu imi doresc sa merg mai departe la medicina, si la liceul unde invat acum nu prea se axeaza pe materiile care imi trebuiesc mie la facultate.De aceea imi doresc sa merg la acel liceu, pentru ca acolo se face ce imi trebuie mie.
Si.le-am spus despre asta.dar ei se gandesc ca vreau sa plec de acasa si chestii de genu.

| negru30 a răspuns (pentru ionici):

Nu te inteleg - sa mergi la medicina nu inseamna sa pleci de acasa - ceva nu are logica - iarta-ma dar asa gandesc eu

| ionici explică (pentru negru30):

Pai ei asa gandesc.straight face Ii inteleg ca e greu, dar trebuie sa se gandeasca ca asa e si mai bine pentru mine.

| ionici explică (pentru negru30):

Deci...vreo idee?:-ssad

| negru30 a răspuns (pentru ionici):

Vezi sa nu crezi gresit si sa-ti para rau

| ionici explică:

Pai,eu vreau sa merg mai departe la medicina. Si la liceul unde sunt eu...numai pe materiile respective nu se axeaza.Am incercat sa le explic, dar spun ca mai am timp sa plec de acasa si chestii de genul asta.