| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani.De mică m-a crescut bunica deoarece mama a plecat în afară cand aveam 8 ani si nu de atunci nu mai stiu nimic de ea(am dat-o în disparitie la politie normal ca politia română nu a făcut nimic); de tatăl meu ce pot sa zic este ca nu m-a ajutat cu nimic deoarece nu are bani. Vreau sa zic ca de mica am trăit într-un mediu toxic doar cearta si bătăi erau la buni acasa si până-n prezent sunt certuri...si nu mai suport.
Unchiu mereu bagă îmbarligături sa ne certam cu buni, stiu de ce face asa mereu baga ca vai apartamentul va fi al lui si ca pe noi ne va da afara si de buni ce pot zice este ca a înnebunit de-a binelea.O înțeleg, nu i-a fost usor sa ne crească, au fost zile cand nu avut ce sa ne pună pe masă, au fost zile in care si-a luat mancarea de la gură ca sa nu mor cu sora mea de foame...
Buni s-a facut din ce in ce mai rece, mai rea, zgarcita.
Mi-a facut multe chestii rele pe care nu o sa pot sa le uit niciodată.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si cum putem noi sa te ajutam, mai astepti un an si te muti in chirie si gata, scapi de ei, cauti servici daca poti si esti in stare si asta e.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la 18 armata calare pe tine. Nu chirie nu bani de cheltuit strangi bani si ai casa. Daca disparuta avea apartament si erai unica mostenitoare mergi in instanta sa recuperezi ceti apartine nu ramane la cel care vrea

| cristimihailov a răspuns (pentru mgtow):

E mai complicat boss.
E si un unchi pe acolo. Ceea ce inseamna ca se mai imparte ceva...

| mgtow a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu are drept ala la locuinta atat timp cat ea e unicul copil ramas urmas dupa lege mostenirea ii apartine. Dar poate aia a stat in chirie si nu a avut apartament

| cristimihailov a răspuns (pentru mgtow):

Boss, nu stii. Ala e un unchi. Daca e din partea cu bunica, se cheama frate. Si ei(mama ei sau tatal ei) si unchiul, reoet doar daca e din partea bunicii, sunt descendentii directi.

Nu sunt prea multe informatii...

| mgtow a răspuns (pentru cristimihailov):

Poate sa fie si organ dar mostenirea cade la copil altfel se judeca in instanta

| cristimihailov a răspuns (pentru mgtow):

Dar acum proprietara e bunica. Care a avut se pare doi copii. Mama ei si unchiul ei.
Iar ea are o sora.

De aceea e mai complicat in acest caz.

| mgtow a răspuns (pentru cristimihailov):

Asa da

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!