| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat si va rog sa mi-l dati.Eu am avut un prieten de 8 luni. La un moment dat ne-am certat iar dupa 3 saptamana ne-am impacat din nou. Una din prietenele mele cele mai bune nu il suporta, spune mereu ca ma va face sa sufar ca pana acum, ca nu vrea sa ma vada cu el si ca nu ii place ca sunt cu el.Mereu imi arunca cate ceva despre el. Iar acum 2 zile ne-am certat din cauza lui si ca am facut o greseala ca m-am impacat cu el. Asa a vorbit cu mine de parca am comis o crima ca m-am impacat cu el. Nu stiu ce sa fac, tin si la el si si la prietenia mea cu ea. M-am cam saturat sa mi se spuna ca nu sunt o prietena adevarata si ca nu ma intereseaza.

1 răspuns:
| kiddo a răspuns:

Prietena mea cea mai buna a avut in a 8a un prieten, despre care toti ii spuneam sa nu se incurce cu el. Nici nu a vrut sa auda, asa ca am acceptat si l-am acceptat. A suferit foarte mult din cauza lui, dar bineinteles nu ne-a ascultat niciodata. S-au despartit cand eram in a 10-a si nu a vrut sa mai auda nimic de el. Mi-a parut rau ca a suferit atata pentru ce?

Poate ca prietenul tau e de treaba si prietena ta nu. Poate ca prietenul tau nu e de treaba si prietena ta vrea sa te apere. Numai tu poti sa stii asta, cunoscand-o pe ea si cunoscandu-l pe el.

Eu si prietena mea am avut o vorba: Sa nu ne certam niciodata din cauza unui baiat si BEST FRIENDS FOREVER.
Am terminat a 12-a si deja din a 11-a relatia s-a racit. Am invatat ca daca vreau o relatie de durata, prietenul meu cel mai bun trebuie sa fie iubitul meu. Duminica asta ma casatoresc cu el. Ea nici macar nu poate veni la nunta pentru cu al nustiucatelea iubit al ei trebuie sa participe la nu stiu ce eveniment.

Tu iti stii prioritatile, tu iti stii puterea, tu stii ce merita sa pierzi si ce nu. Iti doresc mult succes!