| yournameplease a întrebat:

Buna tuturor. Am o nelamurire in relatia mea cu prietenul meu. Cum va comportati inttr-o relatie, oameni buni? Vorbiti cu partenerul/partenera toata ziua, chiar si cand nu este langa voi? De cate ori va vedeti pe saptamana?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cel mai important e sa comunici si sa ii zici in fata ce nu iti place si invers.
e bine sa nu va sufocati/lasati spatiu si acordati-va incredere.o relatie se bazeaza pe respect si incredere. apoi daca este si iubire, totul merge ca pe roate
O seara bunahappy

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu ma vad cu prietenul meu zi de zi cam 4 sau 6 ore si vorbim la telefon daca il avem incarcat toata ziua iar daca nu mai rarut.

| Libelle a răspuns (pentru anonim_4396):

Si o ocupatie mai practica si mai utila pentru viata ta nu ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Libelle):

Ba da scoala laughing

| Madayna a răspuns:

Vorbim toata ziua, cum putem, ba prin mesaje, la telefon, pe messenger iar de vazut, ne vedem o data la 2 zile in timpul saptamanii iar in weekend in fiecare zi.

| BazikR1 a răspuns:

Pai e bine sa vorbiti des dar nu foarte asa o sa va plictisiti unul de altul probabil o sa va certati si nu o sa iasa bine.E ok sa ti un spatiu cel putin pana la un momentdatwinking

| AIU6 a răspuns:

Depinde de cat timp sunteti impreuna, daca sunteti din acelasi loc, de increderea care o aveti. Poti vorbi cu el toata ziua la tel iar cand va intalniti sa nu aveti ce sa va spuneti. Eu prefer comunicarea, nu suport sa nu stiu nimic de prietenul meu o zi intreaga...depinde acum...

| andreeaDd a răspuns:

Pai,daca partenerul tau simte nevoia sa te sune...ce mare lucru? Lasa-l. La fel cum simti nevoia si tu sa-l suni. Lucrurile merg de la sine happy

| Quen99 a răspuns:

In cazul meu, noi invatam intr-o scoala si e logic ca ne vedem in fiecare zi, vorbim toata ziua prin mesaje... toata ziua!