| AndreeaDS a întrebat:

Buna tuturor, Deci am o dilema, locuiesc in strainatate de 2 ani, am 24 de ani, muncesc si fac si masterul. Acum cateva luni in urma, 2-3 luni in urma, am cunoscut un baiat, am inceput sa iesim, ne intelegeam super bine, radeam, glumeam era genul meu, dar totodata el astepta ca eu sa-l caut mereu, eu sa-i scriu si dupa imi spunea ca nu-i pasa, ca pot sa fac ce vreau ca nu suntem intr-o relatie, gen el nu voia o relatie, dar nici nu voia sa ma piarda, am luat hotararea de a merge amandoi intr-o mini vacanta de 1 weekend in Sevilla, sa fim doar noi doi sa vedem ce si cum, a fost ok, dar el era asa mereu reticent, nu stiu cum sa ma exprim, ne-am intors din vacanta si ne-am distantat - eu iesisem cu niste prieteni si el a vazut si a inceput sa fie gelos, mi-a zis sa fac ce vreau, ca el nu are chef de prostii si copilarii din astea, in fine, nu am mai vorbit de atunci, pana acum recent cand mi-a scris si m-a intrebat daca imi este dor de el, eu sincera i-am zis ca da, adevarul este ca in tot acest timp in care nu am vorbit(1 luna) m-am gandit la el mai mereu. M-a intrebat daca vreau sa mergem sa mancam si i-am zis din nou ca da. Dupa mi-a scris si mi-a zis ca nu poate ca a intervenit ceva si ca nu mai poate, zic bine ok, nu te preocupa - dupa iar nu mi-a mai scris nimic timp de o sapt, ca azi sa ma intrebe iar daca mi-e dor de el si, eu iar i-am zis ca da si
i-am zis eu eu acum daca vrea sa mergem sa mancam si sa ne vedem si mi-a zis ca nu ca munceste si el nu poate. M-a inchis. Nu stiu ce are in cap baiatul asta, deja cred ca eu mi-am dat prea mult orgoliul deoparte. Ce ar trebui sa fac? Voi cum vedeti situatia din exterior? Am nevoie de un sfat Mersi mult

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu iti mai pierde timpul cu el.Si eu am pățit o chestie de genul (înafara de reacția aia la intalnire) si s-a dovedit ca el umbla pe ici colo cu fel si fel de fete.Cu mine vorbea, ținea la mine, ii plăcea să vorbim dar nu era sigur ca vrea ceva serios, sau ii era teamă de ceva serios cu mine pentru ca eu nu eram ca pipitele lui sa ma poata duce de nas si atunci am zis stop.
Cand te mai cauta nu ii mai da apa la moara spunandu-i ca tie dor de el, ca il placi.Fi rece si reticienta si tu, iar in momentul in care face figuri spune-i in fata ca are prea multe arfe (crede-mă nu pierzi nimic, pare genul de om căruia îi va placea). Rupe legătură, ignora-l si daca cumva te plictisești si nu ai cu cine vorbi baga-l iar in seama ca sigur te va cauta, dar nu iti face planuri cu el ca vei suferi.

| AndreeaDS explică (pentru Freya1):

Mersi mult ????

| Freya1 a răspuns (pentru AndreeaDS):

Si la mine băiatu ala sa căsătorit până la urmă cu una extrem de aeriană pe care o jigneste public si vorbeste cu altele de fata cu ea.Sunt uni la care fete de genul asta le plac si le e frica de cele cu capul pe umeri.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bueno chiquilla, parece que no te toco el gordo pero bueno. Sabes que los españoles dicen una cosa y hacen otra. Normalmente quieren una familia y tal pero si quieres aprovecharte de uno y quedarte en su casa + gastos del crio tras el divorcio no te aconsejo.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simplu. Gelos, nu te caută, nu își găsește timp. nu e bun de iubit. La revedere.

| cristimihailov a răspuns:

Sfatul e simplu.
Cauta pe altul.

| AliGab a răspuns:

Lasa-l Doamne iarta-ma de nehotarat. Data viitoare spune-i scurt si la obiect sa te lase in pace si, in locul tau, as incheia acum acest subiect din viata mea

| Dana2103 a răspuns:

E neserios. Probabil are pe altcineva

| NarcisIfrim a răspuns:

Cand sa te suna sa te intrebe daca ti-a fost dor de el,spune-i ca nu,ca ti-a fost chiar foarte bine si ai fost foarte ocupata ca sa te mai gandesti la el
apoi el ca sa se scoata o sa te invite la masa sa vorbiti,sa discutati problema,iar tu ii ve-i spune ca nu, ca esti ocupata cu munca
intr-o relatie nu oferii mai mult decat ti se ofera, ai inteles?
de ce sa fi tu aia buna mereu, ia mai fi si indierenta ca nu ai nimic de pierdut.ok?
apoi daca nici asta nu merge, lasa-l ca nu e nici primul nici ultimul om de pe pamant