| anonim_4396 a întrebat:

happy

Este un baiat la scoala care imi place de el...am add id-ul lui [inca nu mi-a dat accept... nu e pe mess] da imi e rusine sa vb cu el straight face

Vreau sa scap de timiditate

Uneori ma simt stanjenita de unele chestii straight face ...ma refer la faptul ca... daca vb cu un baiat ma pierd nu stiu ce sa spun si prefer sa nu vb cu el

P. S - Niciodata nu m-am considerat o persoana frumoasa

Răspuns Câştigător
| Giinger a răspuns:

Pai ...sunt multe cazuri ca ale tale
Dragostea vine cand si pe unde nu te astepti! happy
Timiditatea nu este o bariera in calea dragostei. Incearca sa vorbesti cu el si sa legi o relatie de prietenie ca mai apoi el sa iti vada adevarata valoare si acea fata buna care se ascunde in interior sub masca timiditatii.
In caz ca nu te place, atunci draga mea, e pierderea lui.
Cat despre frumusete, fiecare e frumos in felul lui. Nici eu nu ma vad frumoasa. Va exista in viata ta acea persoana care te va aprecia asa cum esti tu big grin sufletul conteaza!
mult succes>big grin

3 răspunsuri:
| Biankka a răspuns:

Nu-ti face griji de infatisare! dragostea nu tine seama de frumusete, cu toate ca toti suntem frumosi chiar daca nu credem!

Ca sa scapi trebuie sa faci asta :
-te duci intr-o pauza la el si incearca sa pari putin stresata
-daca te intreaba ce e cu tine il iei deoparte
-iei aer in piept si ii spui la ureche ceva de genu:"am o problema cu un baiat si am nevoie de ajutorul tau"
-iesi cu el dupa ore in oras la un suc sau ceva si ii spui cum stau lucrurile
-daca nu merge sunt convinsa ca esti o fata constienta ca mai sunt baieti frumosi si de treaba pe pamant, iar daca merge e super tare!

nu uita ca e important ca spiritual sa fi frumos nu in exterior!

| Laryyy97 a răspuns:

Buna! daca ai id-ul lui ce mai astepti? unele fete si-ar dori enorm sa aiba id-ul baiatului pe care il plac,dar nu pot face rost de el! nu trebuie sa-ti fie rusine sa vb cu el,sa vb cu un baiat nu inseamna sfarsitul lumii! vb cu el,ai incredere in tine si totul va fi bine! daca nu vei face tu priml pas,sigur nu-l va face nici el pentru ca sunt sigura k si el e timid,asa ca ia-ti inima-n dinti si vb cu el,intreaba-l despre hobby-urile lui,vb cu el despre filme,muzica sau orice altceva ce v-ar putea interesa pe amandoi! daca afli ceva la care el e bun si tu nu(sau chiar daca esti) intreaba-l daca poate sa te ajute! de exemplu tema la mate,la romana,la engleza,sau sa te invetze sa joci tenis sau orice sport practica el! asa ii vei da impresia ca el e foarte destept si se va simti bine in preajma ta! nu cred ca vrei sa apara alta fata si sa ti-l ia,nu? actioneaza tu inainte sa actioneze altcineva! incearca sa observi felul in care vb/se comporta cu tine! poate iti da niste semne ca te place dar inca nu le-ai sesizat! cat despre frumusete,nu este importanta numai frumusetzea exterioara,ci cea interioara! razi la glumele lui, zambeste intotdeauna si incearca sa fii la curet cu toate noutatile, astfel te va considera o fata cool! cool fii tu insati si ai incredere in tine! sper ca am fost de folos!big grin

| AnimaXD a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu ^^ nu stiu ce sa zic...eu incerc sa fiu mai glumeata adica sa fiu eu insumi si totul va fi bine big hug :* big grin