| cryss_1828 a întrebat:

Buna tuturor.Sunt cu baiatul acela de 8 luni si in ultimele 2 luni ajunsesem sa ne intelegem chiar bine.De baut nu a mai baut sa se imbete de 1-2 luni.Bea rar si cu masura(1-2 pahare), la droguri a renuntat pentru ca l-am "rupt " de lumea aia...Pt prima oara nu ne-am mai despartit, certat urat timp de 2luni(certuri minore de cateva minute au mai fost, dar au trecut ). In timpul vacantei am stat impreuna mereu.Am dormit ba eu la el, ba el la mine.2 saptamani le-am petrecut impreuna(dormeam impreuna, mancam impreuna. faceam tot impreuna in cateva cuvinte happy ). Au mai fost niste probleme care eu zic ca ne-au apropiatmai mult iar acum vine problema.Acum a venit tatal meu din voiaj si inainte sa vina i-am pus sa imi promita ca lucrurile intre noi nu se vor schimba si ca va fi bine incontinuare si el mi-a zis sa nu ma mai gandesc mereu la rau si ca lucrurile nu se vor schimba.(Faptul ca a venit tata schimba mult situatia fiindca noi suntem si la distanta 40 -50 de km distanta.Nu ne mai putem vedea asa des, nu mai putem dormi unul la altul samd ). Acum mai nou a inceput sa comenteze si un unchi de al lui pentru ca ne vedem prea des si ca vedem noi mai incolo ca nu e bine.
Lucrurile intre noi s-au schimbat sad. Numai eu il caut, numai eu ii dau mesaje, numai eu il sun. el doar imi raspunde si mai mereu cand il sun imi raspunde si e atent la altceva sau ii e somn si abia vorbeste, iar pe net abia raspunde pentru ca se joaca.(inainte ne jucam impreuna dar acum a inceput iar sa ma excluda )inainte nu eram asa, vorbeam mereu prin mesaje sau la tel.Il sunam, ma suna.Deci venea din partea amandurora, iar acum simt ca numai din a mea.Eu ii zic ce simt si el imi zice ca mi se pare si ca sa incetez odata (eu ii scriu mesaje intregi, iar el imi raspunde scurt ce am scris adineauri). De vazut parca nu mai vrea.parca ma evit pe motiv ca sa nu mai chiulim desi el azi nu a fost la scoala iar eu da. El se simte rau si mi-as fi dorit sa fiu langa el mai ales ca acum imi e ft greu dupa ce am petrecut atatea zile impreuna.Simt ca ne pierdem si nu vreau sa ne desspartim sad. Ce pot sa fac? Simt ca ma evita.la mesaje raspunde doar daca ii dau eu iar la tel cum am mai spus "nu ii mai place sa vbeasca la tel ". Eu am nevoie de el mai ales acum pentru ca ii simt lipsa dupa atatea zile petrecute impreuna si plang in fiecare seara de dorul lui. ii simt lipsa.Relatia dintre noi era destul de serioasa ( zic eu ) si ai lui stiu de mine si ne sprijina spunand ca ne vor ajuta si chiar le-a zis ca sunt femeia vietii lui, cu care vrea sa ramana de acum inainte.Simt ca daca continuam tot asa o sa ajungem la despartire si nu vreau asta. Ce e cu el? De ce a inceput sa se comporte asa cu mine? Ce sa fac sa imi salvez relatia? Va rog ajutati-ma...

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu mai incerca nimic, nu mai suferi, uita-l! Lasa-l pe el sa te sune.Ai sa vezi ca nu te va suna decat cand va fi treaz. Acest tanar este bonlav, are cele mai urate vicii din cate exista pe pamant : bautura si drogurile.Sunt lucruri de care 99% nu te vindeci. Iti trebuie ani de zile ca sa spui ca esti " curat", nu cateva saptamani sau luni. Trebuie sa fii inconstienta sa te increzi in el. El este nevindecat, ii trebuie ajutor medical ca sa scape de aceaste boli, nu am auzit cazuri cand dragostea le-a vindecat ( vezi filmul cu Nicolas Cage-(i-am uitat titlul). Nu fii asa credula, ca aii sa regreti toata viata. E dependent de alcool si drog, nu de tine.

| Alisa a răspuns:

Crysa, incearca sa porti o discutie serioasa cu el, sa ii spui exact tot ce ai pe suflet, si ca simti ca se indeparteaza de tine, ca nu mai e ca inainte. intreaba-l de ce este asa indiferent? de ce se comporta asa? vorbiti deschis, si vezi ce se intampla, pentru ca ceva este... spune-i cum te simti, si vezi ce se poate face.

bafta!

| nicky a răspuns:

Nu prea stiu ce ai putea face mai ales ca intre voi exista si acea distanta si nu prea poti avea totul sub control.

| M.G.R a răspuns:

Eu cred ca a inceput din nou sa se drogheze, unele persoane din fam lui nu te vrea in preajma lui si in fiecare zi se cearta cu el si ii baga niste idei nu tocmai de bine despre tine...singura sansa sa fiti ca la inceput, ar fi sa te intalnesti cu el si sa ii spui chestile astea ce le-ai scris aici, si sa il intrebi cam ce ar vrea pe viitor