| andreeaaa1 a întrebat:

Unchii mei si cu bunica mea se cearta des chiar in acest moment... Mi'e frica se cearta mai mereu.Nustiu ce sa fac nu pot sa ma linistesc... ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Vorbeşte cu ei şi spune-le că te deranjează aceste discuţii sau mai bine du-te altundeva până se calmează apelehee hee

| AdinaELA a răspuns:

In fiecare familie exista discutii.Nici mie nu-mi plac certurile, mai ales intre rudele apropiate, dar cred ca nu trebuie sa ne bagan noi daca nu stim exact de ce se cearta.Si nici nu trebuie sa punem la suflet, desi stiu ca este aproape imposibil. Uite un link care ar putea sa te ajute: http://www.ebotez.com/ce-sa-fac-daca-parintii-mei-se-cearta/372

| consiliera a răspuns:

Du-te undeva.Pleaca de acolo.Pana se linistesc.Nu vad sa fie ceva nou, e problema veche.Nu ai nicio vina.Nu te mai consuma.Esti tanara.