| Lovξ a întrebat:

Va roog sa ma ajutati si pe mine [-o

Răspuns Câştigător
| llylaav a răspuns:

Mai intai invata sa scrii o fraza calumea. straight face

8 răspunsuri:
| Lexlaav a răspuns:

Daca tu esti prietena buna cu accea fata, ar trebui sa ii zici ca si tu esti indragostita de acel baiat si daca nu va incelege acest lucru inseamna ca ea intr-adevar nu este o prietena buna!

| MariaIoana a răspuns:

Pai, daca spui ca iti e prietena foarte buna ai putea sa fi sincera cu ea ( stiu ca e usor de zis, si mai greu de facut ), sa ii spui ce simti si tu pentru acelasi baiat.
Trebuie sa vedeti care il place cu adevarat ( sa nu fie doar un capriciu pentru respectiva). Ar trebui sa stii din ce motive s'au despartit ei, cine a gresit, cum. Sa vezi daca ar mai fi sansa unei iubiri intre ei.Pe urma, ramane de vazut.
Ar mai fi o varianta : sa vedeti pe care dintre voi doua ar alege'o.
Si... sa fie fara suparare. Prietenia voastra nu trebuie sa se sfarseasca pentru un baiat.
Bafta iti doresc happy

| sebykutzu a răspuns:

Pai te gandesti cei mai imp. pentru tine prietena sau iubit?

| Angyclon a răspuns:

Ai putea sa ii spui si ei ce simti pentru el. Pentru inceput sa ii ceri scuze ca nu i-ai spus. Apoi, ar trebui sa aflati cumva daca baiatul despre care vorbesti va place pe vreouna. Oricum, ea trebuie sa afle sentimentele tale, si voi trebuie sa va lamuriti cine ramane cu el, si cu cine vrea el sa ramana.

| TheLastDancer15 a răspuns:

Hmm... incearca sa ii faci cunostinta prieteni tale cu un nou tip de treaba si la fel de dragut ca fosul ei de care tie iti place... iar cand ea nu te vede sau nu e cu tine, vorbesye cu tipul si spune-i despre chestia cu tine si prietena ta, dar sa nu ii spuna ca stie de la tine, daca chiar tine la tine si vrea sa fi-ti impreuna. Ar putea sa aleaga. Sau daca te alege pe tine, vorbeste cu el si spune-i sa vina si el cu un prieten dragut si singur pentru prietena ta. sau daca tii mai mult la prietena ta decat la baiat, renunta tu la tip si cauta pe altcineva. sau in fine, sunt foarte multe variante.

| Lovξ explică:

O Doamne ce am facut din greseala i-am dat fundita unei nesimtite...scuzati-ma nu stiu cum am facut asta...x(x(x(x(x(x(x(

| llylaav a răspuns:

Whahahah @ funtitsa

| llylaav a răspuns:

PS: sunt baiat si nu sunt nesimtit