| Nimeni a întrebat:

Vi s-a intamplat sa aveti o relatie de ceva timp [1 an-2] si sa fie totu' OK, sa va-ntelegeti si deodata el sa-ti trimita un sms in care spune ca ar fi mai bine sa va despartiti, ca el nu va merita si asa ar fi mai bine? Nici macar sa n-aiba curaju' sa-ti spuna vorbele astea la telefon, ci printr-un sms.
Cum va explicati chestia asta avand in vedere ca n-au existat neintelegeri?

Răspuns Câştigător
| kaya a răspuns:

Cauta-l tu si vorbeste-i, afla ce s-a intamplat, de ce a luat decizia asta... poate a facut ceva si ii este frica ca nu il vei putea ierta si ca nu il vei intelege. Unii prefera sa renunte usor daca au gresit, din cauza fricii si din cauza gandurilor ca tu nu il vei intelege, poate nu a vrut sa te raneasca si de asta i-a fost mai usor sa iti dea sms... dar poti afla tu vorbind cu el. Nu mi s-a intamplat asta, dar stiu cum este cand unui barbat ii este frica sa spuna ca a gresit sau ca ascunde ceva.

5 răspunsuri:
| Aishaa a răspuns:

Hm... uite si eu am o relatie de un an cu un baiat care se desconsidera foarte mult si mereu imi spune ca nu ma merita.Incearca sa ii explici ca el/ea este totul pentru tine. Incearca sa ii acorzi mai multe atentie acelei persoane, sa o lauzi, sa o alinti mai mult [asta in cazul in care o sa ramaneti impreuna]. Poate ai neglijat aceea persoana, sau s-a simtit asa.Incearca sa ii explici cat de importanta e aceea persoana.

| kenzo_3134 a răspuns:

Poate si-a gasit pe alta.

| PaTriCia_1849 a răspuns:

Depinde poate asta a fost scuza lui pentru a se desparti de tine, da lasa ca nu sor terminat baietii!

| cici_6203 a răspuns:

Probabil a gresit cu ceva fata de tine, sau a gasit alta persoana si ca sa nu te raneasca a zis lucrul asta, important e sa discuti cu el si sa iti dea explicatii ca asa e normal, depinde si cum a fost relatia voastra. dar important e sa ii ceri niste explicatii si sa-l ajuti sa se descopere singur

| Anca a răspuns:

Poate are dreptate, ca nu te merita!
Ar trebui sa-l asculti!