| Irina20216 a întrebat:

Bună, vin și eu cu o întrebare, sunt căsătorită de 5 ani cu soțul meu, eu am făcut 2 avorturi până acum. Soțul meu îmi reproșează uneori faptul ca am făcut 2 avorturi. De când am făcut am mai încercat sa facem un copil, dar eu nu am mai rămas însărcinată. Pe mine mă deranjează faptul ca el îmi reproșează faptul ca am făcut acele avorturi.Cam ce aș putea să fac în legătură cu reproșurile lui? Mereu ne certam din cauza asta.E posibil ca de la avorturi sa nu pot rămâne însărcinată?

3 răspunsuri:
| Batmanel a răspuns:

Cum adica incercati sa faceti copil dar cand ramai insarcinata faci avort?

| gaminator a răspuns:

Fa ti analizele, fa tratament daca e nevoie si spovedeste te, avortul este un pacat mare.

| ania a răspuns:

E posibil sa nu ramai însărcinată din cauza avorturilor, e una din consecintele avortului. E foarte trist ca ai facut avorturi, dar acum nu se mai poate repara ce a fost. Daca vrei sa ai pace sufleteasca ar fi bine sa ii ceri iertare lui Dumnezeu pentru acele crime si sa ii ceri iertare si scutului tau ca ai ucis acei copii ai vostri, sa il rogi pe Mantuitorull Hristos sa te curateaaca cu sângele Sau de acele pacate pentru ca Biblia promite 'Daca ne marturisim pacatele EL esre credncios si drept ca sa ne ierte pacatele si sa ne curateasca de orice nelegiuire' (1 Ioan 1 :9)
Da un nume acelor copii, spune Mantuitorul ca ii incredintezi Lui. Daca iti marturisesti acel pacat si iti ceri iertare El te iarta. Si roga_l sa te ajute sa iti dea si alti copii si promite-i ca nu vei mai face avort. Mergi si la medic sa vezi daca sunt imoedimente medicale. Daca iti ceri iertare si de la sotul tau, roaga-l sa nu iti mai repeoseze, ca nu se mai poate repara.