| anonim_4396 a întrebat:

Vineri seara am avut banchetul de final de liceu. Toata noaptea am dansat cu un baiat pe care nu il cunosteam si ma tinea foarte aproape de el. Dupa am facut cunostinta cu el si am vb putin. mi-a zis ca sunt draguta. Toata seara s-a uitat numai dupa mine. Inainte sa plec, i-am zis ca nu mai stau si m-a pupat pe frunte. Ne-am privit in ochi foarte profund. Colegele mele ziceau ca sigur ma va cauta, insa pana acum nu mi-a dat nici un mesaj. Nu vreau sa par disperata. Ce sa fac? Sa mai astept sa imi de-a el mesaj sau sa ii dau eu? Sau sa las totul asa cum e?

Răspuns Apreciat de Editori
| GandesteRapid a răspuns:

Pai daca a facut asta inseamna ca simte ceva pentru tine.
Unii care nu au sanse deloc incearca sa se bage in seama cu crush-ul lui si reusesc.
Tu care deja sti ca te place ( macar un pic), nu ar trebui sa ai ezitari.
Cu tupeu ca sa vada ca ai personaliate.Nu confunda tupeul cu disperarea. Si el face acelasi lucru ( nu vrea sa para disperat).
In viata nu trebuie sa astepti dupa nimeni. Daca vezi ca te baga in seama si ca la randul lui pare,, disperat,, inseamna ca treaba e rezolvata.
Daca nu...asta e. Sunt o mulltime de baieti iubibili in lumea asta.
Sper ca te-am ajutat. Poate funda?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te are pe Facebook, iti stie datele de contact? Poate vrea sa dea de tine dar nu stie unde.
Daca te are, ii poti scrie tu un mesaj de genul `Hei happy M-am simtit foarte bine cu tine la banchet` si vezi cum raspunde. Daca e sec si pare ca vrea sa termine cat mai repede conversatia, lasa-l in pace.

| GoldenZenith a răspuns:

Ce romantic love struck. Mai asteapta putin, poate o sa te caute el.

| GabrielKOWALSKY a răspuns:

Dai tu mesaj, nu este nici o rusine

| oana5544e5 a răspuns (pentru GabrielKOWALSKY):

Daca o sa ii dau eu mesaj, ce sa ii zic? La el in clasa sunt numai baieti si toti s-au imbatat in afara de el. Mi-a zis ca ei au ales sa bea decat sa danseze cu o fata ca sa aiba amintire. Baiatul asta a fost singurul care nu a baut de la clasa lui. Ma gandesc ca poate vrea sa fiu doar o amintire.

| GabrielKOWALSKY a răspuns (pentru oana5544e5):

Ii zici exact ce simti, si ca vrei sa iesiti prin oras la o cafea ceva sa va cunoasteti mai bine. fara frica ca sigur accepta!