| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati proceda daca nu ati vrea sa aveti prieten, dar v-ar placea de un baiat si lui de voi?[am pus la plural pentru ca ma refeream la toate fetele.cum ar procedahappy ] Cel mai bun si folositor raspuns primeste funditabatting eyelasheslove struck

Răspuns Câştigător
| InoKo a răspuns:

Eu as astepta un pic.macar inca putina vreme sa vad daca tot o sa-mi placa de el peste un timp.Doar timpul arata rezolvarea rationala a problemei.De aceea eu as ezita sa-l iau repede.As mai rabda putin. Daca peste o perioada sentimentele se intetesc, trec la actiune.

11 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Aş înghiţi în sec şi mi-aş aprinde o ...ciocolată.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Pf...straight face pai am vorbit cu el si stie ca nu vreau sa am prieten pentru ca m-a intrebat daca vreau sa am o relatie cu el.si i-am explicat situatia. dar oricum cred ca am luat o decizie tot nu o sa-mi fac prieten:d.[aa si apropo nu v-am spus dar el sta departesad adica e ceva distanta intre noi...:-

| Minalore a răspuns:

Pai ignora pe toata lumea(sa ignori pe toata lumea in afara de baiatul acela.Sa fie absolut singurul cu [,]care sa vorbesti), poti deveni independenta. Astfel nimeni nu mai vrea sa fie prieten cu tine, doar baiatul acela! happy
Numai Bine! Sper ca te-am ajutat si daca nu e bun sfatul imi cer scuze.

| Tudor1212 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie numai ca sunt baiatul care vrea o relatie, ce e mai bine e asa sa va discutati sentimentele si sa stai cat mai mult de vorba sa va distrati impreuna...asta nu presupune o relatie dar te satisface. Apoi poate daca va prinde un moment romantic impreuna poate veti avea un moment placutlove struck.

| alessyca a răspuns:

Daca esti sigura pe tine ca nu vrei un prieten, nu te abate de la ce ti-ai impus... insa daca iti place mult de tot, cred ca merita sa iti asumi unele riscuritongue

| anna_1674 a răspuns:

As renunta la decizia mea deoarece uneori trebuie si schimbare happywinking

| b342 a răspuns:

Pai.depinde de varsta. Dar acorda si tu o sansa.De ce sa nu ai prieten? dragostea este un sentiment foarte frumos. Daca totusi nu vrei, asta e. Spune'i sa nu se supere, si sa ramaneti amici(:. Dar totusi, macar acorda o sansa.De unde sti ca acel baiat chiar tine la tine? sau poate de unde sti tu ca daca ii acorzi o sansa ve'ti fii impreuna mereu? incearca! Crede'ma in locu' tau as incerca. Iar daca va despartiti, sa nu fii trista.pentru ca viata nu este perfecta. Dar, trebuie sa'i cunosti persoana. Daca e genul de persoana care tine foarte mult la acea persoana si nu s'ar despartii de ea niciodata, incearca! Daca este genu' care azi o place pe una, maine pe alta numai incerca oh go on. Sper sa te ajute si multa bafta! Vezi tuwinkingkisskisskiss:-x :-x.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

pai te duci la el si ii spui ca iti place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa te duci intr-un loc cu el romantic(este obligatoriu sa fiti singuri)de exemplu intr-un parc (la orele tarzii este indicat)si ia-ti inima in dinti si spune-i tot ce simti pentru el

| laura_8847 a răspuns:

Draga, alexandra, daca tu ai observat ca baiatul respectiv te place eu, si te curteaza, eu ti-as sugera sa-i faci si tu jocul(adica daca el te intreaba:"Nu, ma poti ajuta la teme?"tu ai putea raspunde "Dar de ce nu?". Ceea ce este important este sa nu rosesti, si ca el sa nu observe ca ai emotii pentru. ca baietiilor li se pare mai interesant sa cucereasca "fetele inabordabile"(asa as proceda eu)

| Rhox a răspuns:

Pai pur si simplu ramai prietena ca el chiar prin asta trec si eusadpur si simplu nu strika prietenia si asta e secretuwinkingcontinua sa glm ca el etc:Xsa bagi id-u meu: tyger_elenicewinkingdaca mai ai nevoie d un sfat. funda?:X