| Dienuk98 a întrebat:

Voi la catzi ani ati avuth primul vostru prieten / prietena? credetii ca la 12 ani sunt prea mica? Si daca ati avuth... la catzi ani vatzi saruthat prima datha? Dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| redrosegirl a răspuns:

Eu am avut primul prieten la 14 anihappySi primul sarut tot la 14 anisad
In ziua de azi, nimeni nu e prea mic pentru ceva anume! Cunosc anumiti copii care au prieten/prietena de la 9-10 ani! Esti micuta, dar daca tu crezi ca acel baiat merita sa fie prietenul tau da-i o sansa, dar nu pune prea mult suflet pentru ca in viitor vei suferi si nu merita sa suferi din iubire la o varsta asa frageda.Traieste-ti viata, esti inca micuta ca sa cunosti cu adevarat "cararile intortocheate ale iubirii", cand vei avea 14-15 ani atunci vei vedea adevarata fata a iubirii pana atunci ia totul ca pe o joacahee hee!
Succes in noua ta relatie! Ai grija de tine!
Pa, pakiss

16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@siwel: Dacă tu ai stat şi-ai făcut manuela acasă pân' la 20 de ani şi crezi în fantome sfinte şi mesii născute din virgine, nu înseamnă că toată lumea trebuie' să facă la fel!
Să fim serioşi, ce om sănătos la cap stă pân' la 20 de ani.
Problema nu e neapărat că ai 12 ani ci că eşti imatură or... imatur(ă) poţi fi şi la 10, şi la 12 dar şi la 20 de ani (vezi siwel care vroia să se căsătoreascărolling on the floor ).
Până una alta, ia şi pune mâna pe-o carte de gramatică!

| Razvan a răspuns:

La 13 ani. A fost doar o joacă

| Luori a răspuns:

Cred ca inainte de a cauta sa ai prieten, cauta sa inveti sa scrii corect limba romana. Dha?

| lovegirl15 a răspuns:

Lasa fata prostiile de genul asta.Nu ai varsta la care sa te gandesti la un prieten.Vezi-ti de scoala ta, ca dupa aia o sa ai timp destul sa ai cati prieteni iti pofteste inima.
Pun pariu ca nici nu stii ce inseamna sa ai cu adevarat un prieten.De fapt la varsta asta, sigur nu stii, pentru ca la copii de 11, 12 si 13 ani, sa ai un prieten e o joaca de copil.
De ce nu te ocupi de papusele tale si de invatat si sa lasi prietenii pentru cand vei mai creste?
Fara suparare, dar chiar cred ca varsta de 12 ani nu e potrivita sa ai un prieten.
Insa la ce sa te mai astepti la oamenii din ziua de azi.Pe tot globul asta pamantesc sunt copii care incep viata sexuala de pe la 10, 11 ani.Ne-am obisnuit deja ca copiii sa nasca copii la randul lor, asa ca nimic nu mai mira.
Lasa prieteni, si pune mana pe carte.

Răspuns utilizator avertizat
| larousee a răspuns:

Da esti prea mica. happy pe la 16

| siwel a răspuns:

Prima prietena la 20 de ani cu care am vrut sa ma casatoresc. Primul sarut tot atunci. Nu iti recomand sa incepi viata erotica inainte de casatorie. Daca esti crestina ortodoxa si daca crezi ca Dumnezeu iti vrea binele: El spune ca sexul si preludiul lui (sarutul face parte din el) sunt pentru casatorie si pentru nimic altceva in afara ei.
Tine-ti sexualitatea in frau si nu vei regreta. Ceea ce faci acum conteaza pentru cum iti va fi casatoria in viitor. De dragul lui Dumnezeu, a viitorului tau sot si a viitorilor tai copiii: merita sa astepti!

| Doar1îngeR a răspuns:

Joaca-ta cu papusile copila, distreaza-te cu prietenele tale.Lasa naibi baietii ca ei au doar fotbal in cap la varsta asta.Traieste-ti copilaria.Ai timp toata viata de prieteni si baieti si tot...pana ai sa te saturi.

| FLAViЯ a răspuns:

Eu am 15 ani acum, si sunt cu iubitul meu de un an si jumatate, adica atunci cand ne'am cunoscut aveam 14. El este cu trei ani mai mare decit mine si suntem foarte fericiti, ne intelegem super, ne iubim mult si nu ne inkipuim viata unul fara celalalt. Inainte credeam ca e prea devreme sa ai un prieten la virsta asta, dar acum consider invers! Chiar si la virsta de 12 anishori e frumos sa ai pe cineva mai apropiat decit un simplu prieten, alaturi de care sa iti petreci timpul liber, sa tii la cineva si sa te simti importanta i iubita... Asa ca nu cred ca exista o virsta de la care poti avea un prieten. Niciodata nu e nici devreme si nici tirziu!

| Aly64 a răspuns:

Eu tot 12 ani am avut cand m-am sarutat prima data.
Nu cred ca esti prea mica. Varsta e doar o cifra. Daca tu crezi ca esti in stare sa ai un prieten, da-i drumul! happy

| suntpeval a răspuns:

La 20 de ani. Nu cred ci sunt sigur ca la 12 ani esti prea mica. Nu stii in ce te bagi, asa ca mai bine stai doar la etapa de amici. Traieste-ti copilaria... jocuri, muzica, chestii de fete... stiu si eu acum laughing

| Adinutsaaa a răspuns:

Prima data m-am sarutat la 15 ani si tot atunci a fost si primul prieten happy

| carocarolina a răspuns:

Primul sarut la 12 si tot atnuci primul prieten,,,, daca tu te simti pregatita bagate pe el,... dar sa nu ai belele.papa

| Lavinia57 a răspuns:

Eu am abia 13ani asa ca mai astept inca putin happy

| spiridus_2093 a răspuns:

Pai eu prima data am av prieten la 12 ani si at a fost si primul sarutbatting eyelashes
nu cred ca esti prea mica. dar ai grija! sa nu faci mai mult decat trebuie.sa ai grija de tine:*>big grin

| amina69 a răspuns:

E nici chiar la 20 de ani sa fim realisti orcine trece prin adolescenta si durerea primei iubiri,,, totusi ai o varsta frageda dar numai tu poti lua decizia asta atata timp cat stii sa-ti impui propiile reguli si sa nu depasesti etapa primului sarut si ale primbarilor romantice,,, daca incerci risti sa suferi daca nu o faci te va macina curiozitatea si te vei intreba mereu cum ar fi fost,,, asa ca,,,, vei stii ce sa faci,,, bafta micuto,,,