| Lore14JB a întrebat:

vreau sa aflu daca un baiat ma place. Am vorbit cu el pe mess si mi-a spus ca sunt o fata draguta si de treaba. E cu mine in clasa si mereu ma roaga sa il ajut la cate ceva (o tema sau o lucrare). Pe mess imi trimite emoticonul asta cand pleaca :*. Azi chiar am intrat pe mess si imediat a intrat si el, am intrat pe ydetector.ro si am vazut ca e pe invizibil, dar mie imi aparea ca e online si a deschis o conversatie cu mine. Problema e ca el are prietena si nu mai stiu ce sa cred. Cand ii spun ceva de prietena lui, schimba subiectul sad. Ce sa fac? Ma place sau ma considera doar prietena lui?

Răspuns Câştigător
| NuDauFunda a răspuns:

S-ar putea sa te considere doar un 'homework-maker'. Daca-ti spune din prima ca esti draguta si de treaba e cam dubios. De obicei incearca sa-ti arate prin alte metode ca te plac, ca sa te testeze, si doar daca le raspunzi la gesturi incep sa te complimenteze. Faptul ca te roaga mereu sa-l ajuti iarasi e dubios. Cand placi o fata nu-i ceri ajutorul la teme si lucrari, tocmai ca sa n-o faci sa creada ca esti 'pe interes'. Incerci sa pari cat mai independent si responsabil. Faptul ca evita sa discute despre prietena lui e din nou discutabil.
Eu cred ca te simpatizeaza doar ca amica. Daca te placea cu adevarat avea mai multa grija si stia sa ti-o arate.

4 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Prietena lui si poate a doua pe ziua respectiva Daca are prietena vezi de drumul tau - este un sfat

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Mda. Parerea mea e ca te foloseste.

| DeniZu a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el deschis (poate chiar face 2 face), sa il intrebi de ce schimba subiectul cand vine vorba de prietena lui. poate chiar te place, sau chiar poate sa te foloseasca. numai el stie. nu te atasa de el pentru ca nu stii la ce sa te astepti, si presupun k nu vrei k intr'un final sa ai vreo dezamagire. tine'l la rece, pentru ca are prietena. e cel mai bine asa, parerea mea.

| eubella a răspuns:

E posibil sa te placa dar e posibil sa te foloseasca pe teme si chestii din astea! ai grija