| EvaTramell a întrebat:

Vreau sa va zic ceva. M-am saturat nu stiu ce sa mai fac..am niste parintii x-( foarte enervanti. Ma lasa pe afara doar la ore fixe cu prietenii nu ma prea lasa daca trec de aceea ora:-

15 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Incearca sa discuti serios cu ei si sa le explici cum te simti. Nu are rost sa te superi sau sa te enervezi, pentru ca nu vei rezolva nimic. Vorbeste serios si cat mai clar! happy

| AddaXD a răspuns:

Buna.
Daca esti mai mica poate fi si din cauza asta. Discuta cu ei si spune.le ce vrei, e posibil sa fie de acord si daca sunt de acord sa respecti ceea ce te vor lasa sa faci (cu tot cu ora si tot restul) ca sa te mai lase si data viitoare. In plus, ar trebui sa te bucuri pentru ca exista si parinti mai severi de atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg PERFECT! Acum, depinde ce varsta ai. Eu am aproape 16 ani si trec prin ceea ce treci tustraight face
A fost un timp cand ma lasau sa vin la ce ora vreau.
Spune-le ca esti suficient de mare incat sa vii la ce ora vrei, ca ceilalti prieteni nu au un program stabilit de parinti. Spune-le ca esti suficient de matura si sa te lasa sa vii macar o data la ce ora vrei tu si pe urma sa decida daca esti responsabila sau nu.

Bafta!
p.s: ei fac astea sa ne protejeze (nu stiu de cine, poate de Bau-baclaughing ), insa, uneori, EXAGEREAZA straight facecrying

| EvaTramell explică (pentru anonim_4396):

Am 18 ani sad.dar in zadar:doh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai curaj sa le arati alor tai ce ai scris aici, ba nebunuleee! multumeste-i lui Dumnezeu ca ai parinti, ai vrea sa traiesti ca altii prin canale?

| Kyrie a răspuns:

Asta ti se pare tie enervant?>
Eu trebuie sa-i suport muzica lui taicamiu si fac spume la gura si totusi nu zic nimicawinking, asa poti si tu, doar oamenii slabi nu se pot controla ^_^

| Element25 a răspuns:

Si la mine e la fel.Da asta e, te obisnuiesti!
Pana la urma, ar trebui sa ne bucuram ca inca sunt langa noi si ne iubesc.

| BlackDarkAngel a răspuns:

Nu trebuie sa iti consideri parintii enervanti! Daca iti impun reguli stricte inseamna ca tin la tine. Totusi, incearca sa comunici cu ei si poate iti dau libertatea necesara!

| nicolici a răspuns:

Totusi trebuie sa ii suportihappy. si la faza cu ora nu e cine stie cehappy

| catosp a răspuns:

Zii multumesc ca totusi ai parinti si au grja de tine.

| lolita24 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa le spui ce simti. Si ca sa te dai mai interesanta asa... roaga-i sa iti dea mai multa libertate si daca vezi ca-ti spun : "NU!" du-te-n camera ta aseaza-te in pat si fa-te si tu ca esti suparata sau ca plangi happy. Poate asa o sa vina unul dintre ei si o sa discutati altfel.

| Kristelle a răspuns:

Trec printr-o situatie similara. Eu fac anumite compromisuri, pentru a primi cv in schimb. Sau incearca sa iei o pauza, o perioada de timp...si dupa poate iti vor acorda mai multa libertate.

| moniiq a răspuns:

Eu pot spune ca am niste parinti mai mult decat ok. Nu trebuie sa fiu la ora x in casa, ma lasa sa ies aproape pe unde vreau si aproape cand vreaulaughing. Incearca sa le intri sub piele. Spune-le pe unde te duci cand iesi cu amicii tai, povesteste-i despre ei, pentru a le castiga increderea.
Mult succes!

| MsAnonim a răspuns:

Te considera inca ''necopt''-''copil''.Ei iti vor binele..Trebuie sa le demonstrezi ca poti orice..Eu la 16 ani mi-am castigat increderea extra-familiala in mare parte...la 19 ani, cred ca-s plecat cu prietenii pe la mare, la munte, prin alte tari...big grin.

| Aaleexaandraa a răspuns:

Poate e din cauza gramaticii tale. straight face