| anonim_4396 a întrebat:

Zilele astea s-a intamplat ceva cam nasol. Bunicii mele i-a scazut tensiunea de la 19 la 10 si doctorul s-a speriat. Ce pot sa fac? Poate sa moara? Va rog, deoarece mi-e foarte frica si nu vreau sa se intample ceva rau crying!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

S-a speriat, probabil, pentru ca se stie in culpa( medicatia si doza prescrisa nu au fost cele mai potrivite cazului ei )---alta explicatie nu vad! De murit nu moare de la tensiune mica--- o tensiune mare este mai periculoasa decat una mica. Solutia ar fi sa consulte si alti medici nu numai medicul de familie. Sanatate bunicii!

| CreepyCrow a răspuns:

Nu-i o tensiune de speriat, este bine sa se hidrateze mai mult

| Doηηa a răspuns:

Tu nu poți să faci nimic, ești copil...