| Dienuk98 a întrebat:

Zilele trecute cand am iesit sa ma plimb cu prietenele mele ne-am intalnit cu un coleg si cu un prieten de al lui. Acel prieten era un pic mai inalt decat mine, purta sapca deci nu i-am vazut parul si nici ochii si purta un tricou rosu. In acel moment stiam sigur ca m-am indragostit de el. In acea zi si urmatoarea tot timpul cand vedeam pe cineva cu tricou rosu mi se parea ca este el. Eu vroiam sa il vad in fiecare zi si nici macar nu stiam cum il cheama. Singura problema este ca am aflat de la acel coleg al meu care este si prietenul lui cum ca el este cam cu un an si jumatate mai mic de cat mine. Nu stiu sigur daca sa il cred deoaece noi eram oarecum certati. El nu vroia sa mai vorbesca cu mine. Numai ca acel detaliu despre prietenul lui i-a zis unei prietene de ale mele cu care s-a fost certat de asemenea numai ca zicea ca pe ea o place.
Ce ar trebui sa fac: sa il cred pe colegul meu? Si daca spune adevarul, cum ca este mai mic, oare sa incerc sa il uit sau sa vad totusi ce crede si el despre mine fara sa dau importanta varstei? Tinand cont si ca baiatul acela nu stie ca eu il plac si ca noi nici macar nu suntem prieteni.
Va rog sa ma ajutati fara sa fici ironici. O sa dau fundita la raspunsul care ma ajuta cel mai mult. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MissLaura a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi sa vb cu baiatul ala. Daca tie iti place de el nu conteaza ca e mai mic decat tine si mai ales cu un an si ceva! Go girl! Si nu stiu...impereteneste-te cu el,povestiti-va lucruri,pasiunile fiecaruia, chestii dragute de genul asta big grin! fundita?big grin app si mi de pare draguta situatia ta. adica sa te indragostesti asa, omg cred ca ma indragostesc de indragosteala ta...e asa de dragut! :X :X :X

9 răspunsuri:
| underground05 a răspuns:

Cica,,dragostea nu tine cont de varsta'' asa ca daca as fi in locul tau, nu m.ar interesa ca e mai mik ca mine daca il plac, si sincer mi.asi lua inima in dinti si as incerca sa vb cu el(e cea mai buna modalitate si crede, ma ca nu e atat d greu precum pare vei vedea ca e mult mai usor decat credeai tu si ca nu aveai dc sa t temi)asa ca succes

| vLaDu_8548 a răspuns:

Eu zic sa nu il crezi pe baiatul ala si sa te duci la baiatul ala de care iti place si sa va imprieteniti si sa ii zici ca iti place ff mult de el si dupa aia il intrebi cati ani are si daca nu iti place varsta lui ii zici ca o sa fiti nu mai prieteni! sper sa te ajute

| Morena30 a răspuns:

Pai eu cred ca varsta nu prea conteaza intr-o relatie dar in timpul adolescentei aceasta poate fi un impediment deoarece baietii dupa cum bine stim se maturizeaza mai greu.Dar e mai bine sa nu iei in seama acest detaliu si sa incerci sa ii fii prietena, sa il cunosti iar atunci iti vei da seama daca cu adevarat il placi. Daca da, incearca sa bati niste apropouri la el cum ca il placi (nu e bine sa iei un baiat repede ci mai usor pentru ca vei parea disperata).Iar daca si el te place iti va spune si poate chiar veti avea o relatie, de ce nu? Merita sa incerci,. nu e bine sa ramai cu indoiala :"daca ii spuneam ce se intampla?" sau chestii de genu.Eu zic sa incerci daca chiar crezi ca il placi.Nu conteaza ce abereaza unii!oh go on

Eu sper ca te-am ajutat! Succes! O funda se poate?batting eyelashes

| BurnInHellSucker a răspuns:

Nu anii fac un om ci mintea lui. nu conteaza cati ani are, conteaza daca este destul de matur pentru tine. un an nu e diferenta, asta nu este un motiv pentru care sa renunti la el, mai ziceam daca erau 3-4 dar asa nu!
indiferent de ce zicem noi tu tot vei continua sa te gandesti la el. imprieteneste-te cu colegul tau ca sa ai ocazia sa te mai intalnesti cu acel baiat. probabil dupa ce il vei cunoaste mai bine nici nu iti va mai placea ata de tare, sau din contra. nu are nici o importanta ca el o place pe prietena ta.
cand va veti intalni iar sa nu pari disperata. din contra.
sper ca te-am ajutat.
si nu te mai gandi ca e cu un an mai mic. nu are nici o importanta.

| Smile94 a răspuns:

Pai varsta nu prea conteaza, doar cine crezi ca o sa te intrebe pe strada """mai copii ce varsta aveti "", daca esti indragostita de el, cucereste-lwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un an, o jumatate de an nu conteaza.Incearca s asta-i cu acel prieten sa te impaci cu el si sa-l chemi pe afara, poate il cheama si pe acel baiat.

| Anonim203 a răspuns:

Mah! Eu nu vad nicio problema ca este mai mic decat tine. Data viitoare cand il mai vezi,baga-l in seama, faceti cunostinta, imprieteneste-te cu el. Poate ca mai incolo va simti si el ceva pentru tine.
Mult succes!

| Nana18 a răspuns:

Nu importa virsta daca tie iti place atuncia trebuie sa incerci.Am avut si eu asa ceva mi-a placut de un baiat la prima vedere dar cind l-am cunoscut mi-a displacut, totusi incearca.

| JustAnotherUser a răspuns:

Asa deci, ti'a ramas "taranu' care ne injura" pe retina?! Dragutz.Poi diferenta nu e prea mare si stii prea bine ca trebuie sa profiti de ocaziile pe care viata ti le da.Dar "baiatul cu care ne'am certat" nu mi'ar spune minciuni.Adika ce naiba, macar atat sa stiu:cand imi spune adevarul si cand ma minte, dupa 7 ani de cand il cunosc.In plus mi-a dat raspunsurile ft repede, deci nu a stat sa se gandeasca.Si nu avea cum sa anticipeze ca il voi intreba ceva de acel baiat, ca doar nu e Mama-Omida.Deci cred ca a zis adevarul. Daca pot sa te ajut cu ceva nr meu il ai,pe al Anei il ai, pe al "baiatului cu care ne'am certat" il ai, minute SPER CA AI! Ti pup :*