| Dascalu_Loredana_1987 a întrebat:

As vrea sa am o relatie cu fratele vitreg( de mama) al cumnatei mele. Este ok din toate punctele de vedere...religios medical etc? Din punctul meu de vedere nu ar fi o problema, dar cum parintii mei se opun, considera ca nu este normal... m-am gandit sa mai cer pareri. Multumesc mult pentru sfaturi si pareri.

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Deci fratele tau este casatorit cu o fata si acea fata are un frate vitreg(de mama) cu care vrei sa ai o relatie.
Rude de sange nu sunteti..nici cel putin de gradul 3 asa ca legal puteti sa va casatoriti.
E delicata situatia, normal dar tineti-o in ascuns aceasta relatie pentru o perioada mai lunga de timp asa daca nu iese bine intre voi nu va sti nimeni... daca vedeti ca relatia e foarte bine asteptati un an doi si va casatoriti asa nimeni nu v-a avea nimic de discutat.
Niciodata nu se stie unde poti intalni persoana de care te indragostesti...atata timp cat nu este ruda de sange nu are nimic

| Dascalu_Loredana_1987 explică (pentru Laura927):

Multumesc mult Laura pentru parere si sfat. Seara faina! ☺️

1 răspuns: