| sheishappy a întrebat:

As vrea sa stiu daca, minora fiinda(17 ani), medicul ginecolog poate sa nu dezvaluie parintilor faptul ca nu mai sunt virgina. Mama are permisiunea de a intra in cabinetul de consult cu mine?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa refuzi consultatia, medicul ginecolog nu te va consulta cu forta. Daca accepti consultatia, parintilor tai li se va raspunde la toate intrebarile pe care le pun. In mod normal nu ar trebui sa intre in cabinet in timpul consultatiei, dar medicul nu ii poate impiedica daca solicita ferm.

| ywar a răspuns:

Daca ne dai poze din timpul procesului tehnologic iti raspundem... gogosicaa neprihanita care esti tu!

| Iunix a răspuns:

Ești aproape majoră, le spui părinților tăi că NU vrei să mergi la ginecolog și gata. De ce? Pentru că așa vrei tu.

| Celcareajuta a răspuns:

Daca ii spui medicului ca vrei sa ramana confidential intre tine si el, nu are dreptul sa dezvaluie. (indiferent ca e minora sau nu) E obligat sa dezvaluie doar daca pune viata ei/ a altora in pericol

| jojolic112 a răspuns:

Normal că are voie... Cu cine te'ai @rs?

| pisicuța444 a răspuns:

Mama ta ar avea permisiunea de a imtra cu tine in cabinet. Dar daca chiar nu iti doresti ca parintii tai sa nu afle, cel mai bine ar fi sa refuzi consultul ginecologic.

Sau o parte mai amuzanta, ii poti spune mamei tale ca ai fost violata. laughing