| Magdamsg a întrebat:

Bună ziua, cine ma poate ajuta cu hainute pentru copil 6 lunite, sunt o mama singura, soțul ma părăsit la aflarea vestii ca sunt însărcinată. Nu ma judecați pentru anunț, pentru mai multe detalii putem vorbi pe whatsapp.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De cîte ori mai pui aceeasi intrebare? Ti am raspuns si ieri, pe TPU nu te va ajuta nimeni sa iti intre bine in cap, parintii tai sa te ajute sau ăla cu care ai facut copil si pe care il doare in cot de voi, ai fost o proasta ca ai ramas gravida cu el, ce credeai ca dai lovituralaughing da, te a parasit si sigur el umblă dupa altele cu care la fel va proceda cum a facut cu tine,, tu angajeaza te mergi la munca si creste ti copilul, ca nu te va ajuta nimeni cu nimic, mai ales strainii de pe TPU care nu te cunosc si nu au nici o obligatie fața de tine, obligatii morale si materiale are tatal copilului, idiotul ăla care te a lasat gravida ala trebuie sa isi asum, e rolul de soț si de tată si sa va ajute pe tine si pe copil, dar sigur nu se va intampla asta, si atunci va trebuii sa iti duci copilul la parinti sa te ajute ei si tu sa mergi la muncă sa aduci bani sa cresteti toti copilul, tu si parintii tai, nu poti avea nici o pretemtie de la nimeni sa te ajute cu nimic, iar pe TPU numai cersii ca te faci de tot rahatul. Nu esti singura femeie care a crescut la viata ei un copil sau doi sau mai multi, au mai fost si pe vremea lui Ceausescu cand nu existau cum sunt astazi metode contraceptive, si femeiile erau obligate de stat sa faca cît mai multi copii, si de multe ori femeiile isi cresteau fara sot copiii deoarece sotii divortau de ele cand aflau ca au ramas gravide, tu puteai sa te protejezi sa nu ramîi gravida, astazi exista metode contraceptive si numai esti obligata sa faci copil daca nu ai cu ce sa il cresti, acum ai un copil trebuie sa te angajezi sa ai banii tai si sa ti l cresti singura pana cand va avea el sau ea 18 ani. Mult succes!

| Cinic a răspuns:

Buna, nu am hãinuțe.
Dar am acesta melodie pentru mamici abandonate de neluțu'
https://m.youtube.com/......tps?/watch

| ___iAho a răspuns (pentru Cinic):

Cel mai bun comentariu de anul acesta?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sotul sau fostull sot are obligatia sa contribuie la cresterea copilului, platind pensie alimentara.
Ai obtinut pensia alimentara? Mergi la un avocat si rezolva problema, ca e dreptul copilului.

| Cinic a răspuns (pentru ___iAho):

Din pacate melodia este adevarata sad

Bula
| Bula a răspuns:

Aproape in fiecare oras (dar si in comune) exista organizatii tip "Mama si copilul" si/sau departamente sociale (la primarii, dar si la biserici), care ajuta mamele singure cu copii.
Intereseaza-te!