| 041973 a întrebat:

Din pacate sunt însărcinată în 16 sapt. si nimeni nu doreste sa mi faca intrerupere de sarcina. Vârstă nu mi permite sa țin copilul si as dori sa l dau spre adopție.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La 16 sapt. nu-ti doresti nici tu sa mai faci avort dar nu ai aflat. Cred ca la Protectia Copilului vei gasi sprijin. Spre adoptie nu poti sa-l dai decat prin intermediul si cu aprobarile statului.

4 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

E mai bine asa decat sa il ucizi. Unii chiar isi doresc copii si nu pot face!

| KodrutZ a răspuns:

Cum adica varsta nu iti permite? Daca vrei, poti. Acuma nah, sa nu mai intram in detalii. Religie in scoli da, educatie sexuala din parti. Si uite asa ajungem la nenorociri ca in cazul tau...

| Violleta2022 a răspuns:

Apeleaza 116 111(este gratuit) Asociata Telefonul copilului, ei te pot ajuta!

| Bio_Speak_1978 a răspuns:

Buna.As dori sa discutam legat de aceasta situatie a ta, daca esti interesata sa il dai spre adoptie, noi suntem doritori sa adoptam deoarece nu avem nici un copil si ne dorim ft ft mult acest lucru.Te rog lasa-mi un mesaj pentru a te putea contacta.Merci,Nelly