| roxx09 a întrebat:

Bună ziua!
Eu și prietenul meu suntem împreună de 5 ani, locuim împreună. Peste o lună avem nuntă.
El are un copil dintr-o relație anterioară, dar copilul stă cu mama lui.
I-am pus problema ca în curând îmi doresc să avem și noi un copil. Dar nu vrea în niciun fel. I-am zis ca dacă prima relație nu a funcționat, nu înseamnă ca și între noi va fi la fel.
Pe copilul lui l-am tratat ca și cum ar fi al meu…
În urmă cu câteva luni l-am păcălit ca sunt însărcinată dar imediat mi-a spus să fac avort dacă nu mă părăsește.
Nu știu ce aș putea să fac…
Aveți vreun sfat? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Va doriti lucruri diferite, de ce sa mai faci o nunta daca el nu isi doreste ceea ce iti doresti si tu?
Daca nu puteti ajunge la un numitor comun, la revedere.
Se vede ca nu isi doreste un copil, ti-a si spus-o, nu avea rost sa il pui in postura aia proasta, sa se vada in fata faptului implinit, clar ca nu ar fi acceptat. Ti-ai dori ca cineva sa accepte un copil doar ca sa nu te supere pe tine in loc sa si-l doreasca cu adevarat?
Insa, de 5 ani de zile, nu ati discutat despre asta?
Nu ai ce sa faci, decat sa inchei relatie. Sa nu stai cu speranta ca isi va schimba parerea si intr-un final va accepta, este foarte gresit si vei ramane dezamagita.
Nu forta pe cineva sa aiba un copil daca nu isi doreste acest lucru. E cel mai grav lucru care se poate intampla

| AliGab a răspuns:

Il parasesti tu pe el. De ce te-ai casatori cu un barbat care nu vrea copii cu tine stiind ca imediat te va parasi?! Daca mergi mai departe cu el, nu ai motiv sa te plangi de vei ramane mama singura.

| mindchild a răspuns:

Lasa-l.