| Cîmpeanu_Andreea_1996 a întrebat:

Buna ziua, exista un avocat pe aici sau cineva care imi poate spune ce acte am nevoie pentru casatoria in Iordania? M-am uitat pe net, dar nu stiu daca certificatul de celibat si actul de identitate sunt de ajuns. Multumesc.

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca vrei sa te casatoresti cu un arab care nu e crestin, ai grija sa nu ajungi a doua, a tria, a patra etc sotie.

| Korkodeln a răspuns:

Exista un avocat aici:
https://www.avocatnet.ro/......evoie.html

Citeste bine tot threadul ala si ca sa fii sigura suna sau mergi la ambasada:
Ambasada Regatului Haşemit al Iordaniei în România, Bucureşti, Str. Dumbrava Roşie nr. 1, Sector 2. Telefon: 0212104705