| Gandul_Marinel_1984 a întrebat:

Bună ziua, ma numesc Marian si am o relație de concubinaj de 5 ani cu o domnisoara. Din relația de concubinaj avem si un băiețel de 2 ani jumate. In acești ani de relație, in aceasta relație a fost mai mult scandaluri si certuri urate iar anul trecut a plecat si m-a lăsat cu copilul in casa, iar eu din aceasta cauza am fost in proces cu ea pentru custodia exclusiva a copilului pentru abandon de familie pe care l-am si câștigat prin hotarare judecătorească definitiva. De dragul copilului m-am impacat din nou cu ea si am reprimit-o alături de noi in familie, dar de ceva timp am început sa avem aceleași probleme si certuri pe aceleași teme. Menționez ca sunt un bun familist si niciodată nu a apreciat tot ceea ce are. Ce ma sfătuiți sa fac?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pune-te in locul copilului cand cei doi parinti se cearta. Iti spun eu, ca aceste momente, crescand cu aceste divergente intre voi, va fi mai anxios, depresiv si suparat. Parerea mea este sa intrerupi relatia cu ea, definitiv. Esti un om castigat, ai copilul. Viata se poate reface cu o persoana care este pe aceeasi unda, asa cum sunt si mamele singure care isi cauta jumatatea. Anumite femei nu sunt facute sa fie mame!

| AnemonaP a răspuns:

Îți dai seama ca singura și cea mai buna soluție este sa o luați pe drumuri separate.
Cea mai mare greșeala este sa stai cu cineva,, pentru copil".
Copilul are 2 parinti, însă, pe el nu îl privește relația dintre cei doi. Trebuie sa va faceți amandoi datoria de parinti, iar in rest, nimic. Ca și cuplu, nu sunteți făcuți sa fiti împreuna. Mai rau va faceți voua și copilului. Sa stați cu forța, nu se poate.

| sierra1 a răspuns:

Trimite-o la plimbare. Incă odată și pentru totdeauna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfătuiesc sa îți vezi de drumul tău ca nu faci nimic cu asa femeie. Cum sa plece de acasă? Și cateaua de pe strada sta cu puii ei. Sa știi ca va suferi și copilulhappy o sa observe tensiunile din casa. Părerea mea e ca un copil trebuie sa crească in liniște și sa existe comunicare ca sa crească
Frumos. Nu trebuie neaparat sa crească cu amândoi in casa dacă nu exista înțelegere.
Iar tu dacă ești un bărbat cu capul pe umeri, îți vei găsi o femeie liniștita ca tine. Sărbători frumoase și numai bine!