| Loredanamaria1988 a întrebat:

Bună ziua! Povestea mea este mai lunga dar sper sa aveți răbdare sa o citiți și în același timp sa îmi dați un sfat. Sunt căsătorită de 10 ani cu soțul meu, avem un băiețel minunat de 8 ani. Soțul meu lucrează în afara tarii. Cu doi ani în urma ne-am hotărât sa ne mutam și noi în Anglia sa nu mai stam despărțiți. Acolo am descoperit ca m-a înșelat și a recunoscut, am vrut atunci sa ma întorc în România cu copilul sa divorțez. Dar nu am făcut-o l-am iertat. Am zis ca merita o a doua șansă pentru ca avem un copil etc. De atunci el încă mai ma înșală, vorbește cu alte femei prin mediul online i-am prins telefonul și am văzut plus ca atunci cand vine acasă spune ca pleacă la tăicaso la tara și minte. Am fost de curiozitate sa vad dacă el e acolo și nu era. Acum îmi cere tot felul de lucruri mai pe scurt are fantezii care pana acum nu le-a avut, sa îmi cumpere mie vibrator sa îl folosesc în fata lui etc. Eu nu vreau sa fac aceste lucruri pentru ca nu îmi plac. Tot el se supăra, tuna și fulgera ca ne vom despărți dacă eu nu vreau sa accept fanteziile lui. Vreau sa îmi dați un sfat și sa îmi spuneți dacă am eu vreo vina și ce ar trebui sa fac. Mulțumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai sa divoteze, unde e problema? Ce mai stai cu un nenorocit? Nu are sens sa mai intrebi ce sa faci.
Ma mir ca intrebi cand e f clar ce ai de facut, nu va ma potriviti, aia e.

Nu va inteleg pe multe din voi, stati asa cu un nenorocit ani de zile si nu luati masuri. Va inseala, isi bate joc de voi, si voi tot stati.
iar aia ca am copil e vraja marii, ca-s sute de milioane care divorteaza cu copii daca vor, ca oricum copilul sufera mai tare cu doi parinti care nu se inteleg.

| VoidEternal a răspuns:

Din pacate nu prea e de stat langa cineva care te inseala in mod repetat. E clar ce preocupari are.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu este nicio secunda vina ta! Nu tu esti cea care a înșelat si și-a bătut joc de o casnicie de 10 ani din cauza sexului. Înțeleg ca i-ai dat a doua șansă, oricine o merită,(eu nu ofer) dar să te înșele si după a doua șansă deja e nesimțire si lipsa de respect, si față de copil nu numai de tine.
Ce sa zic, l-au apucat fanteziile, îți dai seama laughing spune-i si tu ca ai fantezie să il penetrezi în fund happy sa vedem ii convine?
Ia copilul și du-te înapoi in România mai bine, te vei descurca, poate stai la părinții tăi o perioada, sau strânge niște bani pe ascuns în câteva luni cât sa îți ajungă de chirie si mâncare 1 lună sau două, si părăsește-l, te duci la un servici, copilul e destul de mare la 8 ani sa stea si singur cateva ore in casă, oricum e obigat sa plătească si el pensie alimentară pentru copil.
Strânge bani si când vei fi pregătită, du-te, si lasă-l pe el cu fanteziile lui sa le facă cu amantele lui, cu cine vrea el.

| AliGab a răspuns:

Sa DIVORTEZI, ce Dumnezeu vrei confirmare. Ce mai astepti de la el? Daca ii vei accepta fanteziile po r no grafi ce, intotdeauna va veni cu mai mult si mai mult. I-ai dat sansa pe care sa zicem ar fi meritat-o, dar si-a batut joc de ea...ce mai astepti?

| AliGab a răspuns (pentru AliGab):

Sa inteleg ca nu ai un venit...cauta-ti de lucru. Copilul nu mai este asa mic sa nu se poata descurca cateva ore fara tine.

| Miruna333 a răspuns:

Cine te inseala o data, te inseala pana moare. Cu iertarea nu faci nimic. Doar pleci capul si te pregatesti sa mai fii injosita cu voia ta.
Sa te complaci intr-o relatie doar pentru copil e cel mai mare rau pe care ti-l poti face. Cum s-a precizat si in comentarii, cu iertatul asta, te vei trezi cu cateva boli de toata frumusetea.
Sa experimentezi lucruri in dormitor nu a ranit pe nimeni vreodata. Sa folosesti un vibrator nu e nimic, putea sa ceara alte lucruri cu adevarat injositoare. N-ar strica sa fii mai deschisa in viitoare relatie. Insa, in relatia asta nu merita pentru acel om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt căsătorită dar îmi dau seama că o căsătorie care se bazează doar pe " avem un copil", nu e cu siguranță o căsătorie fericită, în special în cazul în care ești înșelată și șantajată sexual de soț.
Trebuia să fi luat această decizie atunci când ai descoperit cine e el cu adevărat! Nu să amâni.

Ar fi mai bine să vă despărțiți dacă situația persistă, deoarece dacă continuați, există posibilitatea să mai apară un copil pe lume iar situația ta va fi și mai grea din moment ce acum îți e greu să-l părăsești, având doar un copil! De asemenea un astfel de bărbat ( taur comunal... ) te expune unui risc crescut de infectare cu Bts-uri ( unii ajung să apeleze și la serviciile prostituatelor, după ajung tot în patul soției... ), ( eu te sfătuiesc să te protejezi, adică să-i ceri lui să o facă, dacă mai intenționezi să aveți relații sexuale, deșii cea mai bună protecție e să stai departe de astfel de purtători de infecții )

Cât despre fanteziile lui...

Acum îmi cere tot felul de lucruri mai pe scurt are fantezii care pana acum nu le-a avut sa îmi cumpere mie vibrator sa îl folosesc în fata lui etc. Eu nu vreau sa fac aceste lucruri pentru ca nu îmi plac. Tot el se supăra tuna și fulgera ca ne vom despărții dacă eu nu vreau sa accept fanteziile lui. Vreau sa îmi dați un sfat și sa îmi spuneți dacă am.eu vreo vina și ce ar trebui sa fac. Mulțumesc anticipat!

Spune-i că fantezia ta e să folosească el vibratorul prima dată, în fața ta!
Dacă acceptă, îl părăsești- cine are nevoie de un astfel de specimen?

Dacă nu acceptă nicidecum, atunci ar trebui să înțeleagă ideea!

Ai grijă de tine!

| UnchiulRamiz a răspuns:

Pai ii dai pupucii si adios. De ce mai stai cu el? Eu inteleg ca e un copil, dar daca i-ai dat o sansa si el te tot inseala, nu mai are rost sa te complici. Ai grija daca inca faceti sex sa nu te trezesti cu vreo boala cu transmitere sexuala.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună Loredana! Sfatul meu este să FUGI cat vezi cu ochii. Pe lângă faptul ca te-a înșelat (trebuia să divorțezi din momentul acela) te și șantajează sexual?!?! Nu înțeleg cum poți sta cu un așa om (mult spus).
Tu nu ai nici o vină în asta, ești o femeie care și a dorit binele familiei și atât, el este iresponsabilul cu capul în nori! Fă exact ce ai vrut să faci prima oară când ai aflat ca a înșelat, te întorci cu copilul în România și îți faci o viață nouă.
Copilul tău are nevoie de o familie care e stabilă să aibă grijă de el, are nevoie de un tată RESPONSABIL, si la fel și de o mamă.
E o situație îngrijorătoare, dacă ai nevoie de cineva cu care să vorbești, să te consulți, sau vrei să dai mai multe detalii, poți să răspunzi aici sau să îmi scrii în privat. Ai grijă de tine și de băiețel!

| Loredanamaria1988 explică (pentru vatadezahar24):

Mulțumesc mult pentru răspuns. Eu nu am pe nimeni sa ma ajute cu copilul sa pot lucra sa ma pot întreține de asta tot am stat asa. Dar sunt sigura ca o sa găsesc o soluție pentru aceasta problema și sa nu mai fiu nevoita sa stau cu el.

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Loredanamaria1988):

Te rog nu îmi mulțumi… m-am gândit și la aspectul ăsta. M-am gândit ca aveți nevoie de un sprijin și ca nu e ușor pentru voi să vă întrețineți, mai ales și cu un băiețel. Încearcă să ceri sprijin din partea familiei, rudelor sau dacă ai prieteni apropiați în care ai încredere, si nu uita sa rămâi la fel de pozitivă cum ești și acum! Și eu sunt sigură ca vei găsi o soluție pentru problema aceasta, și sunt sigură ca tu cu băiețelul tău veți fi intr-un loc mult mai bun! Încă odată, dacă ai nevoie de cineva cu care să vorbești sunt aici și răspund oricând, fie aici fie în privat!

| Loredanamaria1988 explică (pentru vatadezahar24):

Ești o fata minunata. Te pup

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Loredanamaria1988):

Nu, tu ești minunată. Și eu te pup!

| tunoi88 a răspuns:

Scrie mi in privat sa iti spun eu ce sa faci!