| IL0VEDINER0 a întrebat:

Bunaa.Am nevoie de o indemnare.Nu imi e rusine sa spun acest lucru.Fratele meu este un jeg de om.Este un bărbat penibil si un pericol social, un drogat si un betiv.Am aflat ca de curand acesta a agresat-o sexual pe iubita lui.Dosarul lui este inca in cercetare. Cand aveam 5 ani acesta m-a abuzat sexual in ultimul hal. Ma gandeam seara trecuta daca sa ma duc sa declar asta la politi sa nu scape basma curata si ma gandeam ca totusi este fratele meu.Cu toate astea am avut un cosmar.Am visat exact momentul in care s-a intamplat agresiunea, aveam transpiratii reci si cand m-am trezit am bufnit in plans.Cred ca acest lucru este un semn sa ma duc la politie sa declar acest lucru, il urăsc, au trecut 15 ani si timpul nu a vindecat acea trauma.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-le parintilor tai si mergeti impreuna sa-i faceti reclamatie.

| IL0VEDINER0 explică (pentru Violleta2022):

Nu vad pentru ce ar trebui sa le spun parintilor.Am 20 de ani, sunt plecata de acasa am o afacere si traiesc pe banii mei.Nu cred ca ar mai trebui sa afle parintii faptul ca acum 15 ani m-au lasat singura acasa cu un om atat de periculos

| 1onur a răspuns:

Discută cu părinți tăi urgent, dacă fratele tău a comis într-adevăr o așa faptă, vorbește urgent cu mama ta.Niciun bărbat, băiat sănătos, nu ar face așa ceva la o fată, femeie...

| IL0VEDINER0 explică (pentru 1onur):

Nu cred ca as avea puterea sa ma duc si sa le spun. Sanatos stiu sigur ca nu este, este cu 13 ani mai mare ca mine si e plecat de mult de langa parinti. Din cauza anturajelor mai stiu si eu cate ceva despre el caci nu mai tinem legatura de 4 ani. Credeam ca o sa reusesc sa trec peste dar nu cred ca pot si simt nevoia sa i-o intorc.

| 1onur a răspuns (pentru IL0VEDINER0):

Vorbește cu părinți tăi.