| FeriCelMaiŞmecherMafiot a întrebat:

Bunica mea s-a recăsătorit ieri, are 64 de ani. Bunicul meu a divorţat de ea pentru că îl tot jignea şi îl făcea în toate felurile.Acum,bunicul meu s-a mutat la o fermă(locuia în constanţa cu mine,mama,tata şi bunica),iar ferma se află în Baia Mare! Bunica a plâns foarte mult că a plecat,dar dintr-o dată,acum un an,s-a îndrăgostit de vecinul ei văduv şi ieri s-au căsătorit.L-au invitat şi pe bunicul la nuntă,dar nu a venit.Ce are bunica mea?

Mi-a frânt inima,plus că eu îl urăsc pe noul ei soţ.I-am spus asta dar m-a plesnit, mama şi tata s-au certat cu ea din cauza plesniturii şi bunica a început să ne înjure şi să spună că nimeni înafară de Ilie(noul soţ) nu o înţelege.

Şi tocmai am aflat că bunicul meu şi Ilie erau duşmani de când erau la liceu.Iar bunicul i-a trimis bunicii o scrisoare în care a spus că şi-a schimbat adresa,nr. de telefon,tot, şi că se simte trădat.Şi a ameninţat-o că o să se răzbune!cryingCe are bunica mea?crying(De ce au luat-o toţi razna? Vă rog ajutaţi-mă, dau fundă.sad

Răspuns Câştigător
| ZK a răspuns:

Bună.
Dacă asta a fost decizia buncii tale,încearcă să o accepți. Măcar cere-ți scuze pentru ce i-ai spus și încearcă să te împaci cu ideea.Da,decizia bunicii tale de a se recăsători e cam ciudată, dar încearcă să o accepți așa cum e. Încearcă să vorbești și cu bunicul tău și să-l calmezi, să-i spui că bunica ta e fericită cu Ilie și să nu facă ceva nefiresc, ceva ce poate va regreta în viitor. Încearcă să nu te mai cerți cu bunica ta, și încearcă să te înțelegi bine cu toți.Lasă-i pe ei să-și rezolve problemele deoarece ei sunt implicați, nu tu.Îți doresc numai bine!

12 răspunsuri:
| ZK a răspuns:

Mersi!

| FlAiser a răspuns:

U traiesti ca intr-o telenovela dinaia spaniola eu zic sa ii lasi in bafta lor daca iti dau bani e bine nu o baga in seama pe bunicata si nici pe ion ala, si bunici mei se cearta si le zic ca nu ii zic lui tata daca imi dau 10 si imi dau.fa si u asa daca poti.bafta la ne bagat inseama. papa si nu uita nu are rost sa te enervezi am invatat asta intr-o lectie buna de viata.

| Lauria a răspuns:

Ce decizii ia şi ea... Încearcă să vorbeşti cu ea despre asta.

Răspuns utilizator avertizat
| HighParadox a răspuns:

Cunosc si eu o situatie ceva de genul asta doar putin diferita ..Sincer nici eu nu ii pot intelege pe oamenii astia, probabil a trecut printr-o depresie bunica ta care se datoreaza unor momente grele din trecut de-asta tot spune ca nimeni nu o intelege ..Nu prea ai ce sa faci doar sa incerci sa te obisnuiesti. timpul o sa calmeze spiritele si o sa se rezolve totul pana la urma, chiar daca e dureros pentru toti.O sa fie bine intr-un fel sau altul.

| mitsufball a răspuns:

Pai probabil a gandit ca e mai bine pentru ea acest lucru. Sincer nu mi se pare corect ca la asemenea varsta sa te recasatoresti si chestii de genul dar daca ea a decis asa vei vedea ca ii va parea rau.

| tarik44 a răspuns:

Salut!
Aceasta a fost decizia bunici tale. Chiar daca mi se pare o decizi nefireasca la varsta dansei. Asta este, tu trebuie sa iti vezi de viata ta si sa nu faci greselile lor.Bafta!

| KamyGirl a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, daca o fi pusa intrebarea la misto laughing daca e adevarat, eu zic ca ei au treaba lor, nu trebuie sa suferi din cauza asta, asta e decizia lor, si tu nu ai ce face. happy :*

Răspuns utilizator avertizat
| Geo336633 a răspuns:

Cel mai nasol... cand dusmanul reuseste sa-ti ''fure'' partenerul.

Răspuns utilizator avertizat