| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Ca parinte, ati spune cu mandrie celor din jurul vostru ca fiul vostru lucreaza la circ si curata dupa animale?

Răspuns Câştigător
| MidnightMemoriesMM a răspuns:

rolling on the floor Nuuuu.

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da' ce are? Fură, cerșește, omoară...?
Și ce treabă au ceilalți cu cine unde lucrează? Doar n-o să dau un anunț la ziar...

| cristi202 a răspuns:

Ia sa vedem, deci: daca nu se face curatenie la animale, fie se imbolnavesc animalele si mor, si circul nu mai are reprezentatii, fie circarii se imbolnavesc si rezultatul e la fel. Si asa, copiii, care iubesc cel mai mult circul, sunt privati de ceva ce le place f mult. Asa ca, si meseria asta e buna la ceva, isi are utilitatea ei.
Bunicii mei, oameni care au muncit din greu, si au realizat ceva in viata, spuneau ca nici o munca nu e rusinoasa, oricare ar fi ea. Eu am lucrat in multe locuri, nu m-am dat inapoi de la nimic care imi oferea un cistig cinstit, insa maturator de strada nu am fost, dar, daca ar trebui sa fac si asta, as face fara probleme. La urma urmei, daca eu merg pe o strada curata, i-o datorez unuia care a maturat inaintea mea, iar daca strimb din nas la vederea gunoaielor, e pentru ca nu a trecut pe acolo nici un maturator inca

| mgtow a răspuns:

Daca ar avea un salariu bun nu mi-ar fi rusine si lucrand in strainatate logic, asa au ciuda dusmanii indiferent de ce spun ei.

| MenInShadow a răspuns:

Depinde ce preferi.
Ai prefera sa te mandresti cu slujba actuala a fiului tau, sau sa spui la toata lumea "da, fiul meu nu lucreaza la circ, dar sta pe strada si cerseste"?
E bine ca are un loc de munca si isi castiga banii, e mai bine decat sa stea la coltul strazii si sa cerseasca de la lume, pentru paine, si banii pe care-i castiga sa-i cheltuie pe bautura.
De parca conteaza slujba pe care o are, important e ca are una, are banii lui, si nu depinde de altii.

| doc69 a răspuns:

As fi mandru si daca fiica mea lucreaza la bara.ce pisici nu fura nu da in cap.care e problema?

evenso
| evenso a răspuns:

Da, pentru ca orice meserie incepi de jos, si daca iubeste animalele si vrea sa fie dresor sau altceva legat de animale - circ nu se eschiveaza nici de treburi mai putin placute.

| Woodenpints91 a răspuns:

În primul rând,eu nu vreau să am copii. Motive personale.
În al doilea rând, ce-i aşa josnic să lucrezi la circ şi să cureţi după animale? Mi s epare o muncă mai demnă decât să ştergi moşi italieni de căcat.
Şi de ce ar trebui să le spun altora unde lucrează copilul meu, sau oricine altcineva? Adică, dacă pe mine nu mă interesează unde muncesc ei, nici pe ei nu ar trebui să-i intereseze ceva legat de mine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sincer, dar sincer acum depinde de situatie. daca eu si sotia am fi doctori, profesori universitari, avocati etc, dar mi ar fi rusine inseamna ca a fost doar vina mea ca nu am reusit sa il determin sa faca mai mult. daca as fi un simplu muncitor sau vanzator pe undeva nu as avea nicio problema.

| OOOLEOOO a răspuns:

Da, ma face mandru faptul ca am un fiu, poate avea orce job tot fiul meu ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi un salariu decent as fi mandru orice parinte isi iubeste copilul si nu se rusineaza cu el cu timpu se fac si schimbari in privinta locului de munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Daca asta si-ar dori.

| guardian18angel a răspuns:

Nu as spune asta cu mandrie tuturor celor din jur pentru ca oamenii sunt rai si judeca foarte mult, insa tot as fi mandru de el pentru ca face ceva pe cont propriu, ceva ce a decis singur, iar in cazul in care are nevoie de ajutor moral, sau altfel, l-as ajuta, fie sa ramana acolo sau sa plece in alta parte.

Iar daca nu are nevoie sau nu vrea ajutor, l-as lasa sa faca ceea ce considera ca e bine.

| HighParadox a răspuns:

As spune cu mandrie lucrul asta, pentru ca asta inseamna ambitie, sa munceasca si nu sa piarda vremea, indiferent in ce domeniu.
As spune cu mandrie, pentru ca ar fi fiul meu, iar pentru mine, el ar inseamna mandria mea, nepasandu-mi de parerea celorlalti.

| missoriginalitate a răspuns:

Daca iti ieste rusine cu slujba fiului tau spune-le oamenilor ca lucreaza la circ doar atat sper ca te-am ajutat! funda?

| Cocochannel a răspuns:

Ca parinte trebuie sa fii mandru ca fiul/fiica ta face o munca ce nu e accesibila pentru toata lumea.Nu trai in prejudecati si nu te uita in gura lumii!

| yynuta a răspuns:

Da pentru ca lucreaza cinstit, nu conteaza unde conteaza ca nu fura de la alti sau nu cerseste. asta este parerea mea