| Sonia9090 a întrebat:

Când am rămas însărcinată aveam 17 ani acum am 21 de ani băiețelul meu are 5 ani eu pe el îl iubesc foarte mult sunt în proces de divorț cu tatăl lui stau la părinți mei dar ei încă zic ca am greșit ca am devenit mama asa devreme.Cum să îi fac să înțeleagă că asta nu e treaba lor? Ce sa fac sa nu ma mai simt judecata de lume pentru situația asta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parintii tai au dreptate!
Gura mica, poarta-le respect si bun simt, mai ales ca ai bube-n cap si ai dato-n bara, dovedind ca ai ajuns rau, facandnumai dupa capul tau.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Nu ai ce face, te vei simți mereu asa dacă nu îți asumi tu ce ai făcut. Lasă lumea, nu ii poți opri din a avea propriile păreri. Dar noi obișnuim sa luam ce e negativ. De ce nu te focusezi tu pe copil doar și pe tine? Sa ai un loc de munca stabil, sa trăiți bine și poate de ce nu, sa îți găsești pe altcineva? Trebuie sa devii independenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic lumii, ca judecata vei fi oricum.
Mai repede iti iei de munca si te cumintesti, ca alergatul dupa barbati si facutul copiilor din flori iti aduce o reputatie proasta, nu doar tie ci si familiei tale, sora-tii samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa le zici că e vina lor că nu te au educat ok și nu ți ai oferit o educație sexuală.