| Mihaela2023 a întrebat:

Când aveam 12 ani mătușa mea mă bătea și sora mea mea la fel.
Aveam dreptul sa le fac reclamație la poliție?
Părinții mei erau plecați in străinătate, iar eu eram în grija bunicii, aveau dreptul să dea în mine?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De fel aia care fac rau fara motiv ar merita legati de un lant si bagati intr-un cazan cu apa toxica fierbinte. Reclamatie faceai dar cine stie ce era de steaua ta atunci.

| SilentRain a răspuns:

Esti dus cu pluta, waii
Masă si cu tacso au dreptul să îi dea o palmă ștearsă la fund dacă e obraznic
Sub nici o forma agresiune de alți membri ai familiei nu e ok, una e in palma ștearsă altă e o bătaie

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Sa inteleg ca fiind copila nu ai luat-o niciodata de la parinti, bunici, neamuri mai in varsta?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, dar nu m-au bătut ca lumea
Am luat cate una peste fund sau cap, dar asta nu se numește bătaie
Nu cred ca o bătaie rezolvă ceva mai ales cand e vorba de un copil

| PainTech a răspuns:

Zilog, sincer cred că ar trebui sa îți dai doua palme pentru prostiile pe care le spui.

Întrebarea e una serioasa și ai dat cel mai prost răspuns posibil. Pe lângă dezinformare tu încurajezi un comportament greșit, imoral, periculos și ilegal.

Răspunsul tău a fost raportat echipei de moderatori a site-ului și voi informa și alte organizații despre tentativele de dezinformare de pe site. Poate împreună o să reușim să facem un internet mai sigur și să limităm răspândirea știrilor false / periculoase.

| zilog a răspuns (pentru PainTech):

ăi tu nu te pricălești nișiodată! văz că nu-i de șagă cu tine! eu cred că oi fost tare oropsit când oi fost mititel de acum nu mai poși să râzi șî tu ca toată lumea! Eu relatam dintr-un caz real văzut și auzit cu ochii meu, eram undeva pe lângă dubăsari și un copchil s-a apucat să puie dânsul mâna pe telefon să sune la micina iar micina asta l-o sfătuit pe dânșul să își baje mînțile în căpușor și să fie respectos cu șei șe au avut grijă de dânsul să îl spele să îlîmbrașe să ii dea medicamente și mâncare șă aibe grijă să nu dea în foc, iar el acum lu lasă să trăiască pe șine nu l-o lăsat să moară!
șau mai grav șă ajungă d emic copchiluț la casa de copchii

| Andrei200202 a răspuns:

Nu are nimeni dreptul sa abuzeze un copil

| eamrle a răspuns:

Aveai tot dreptul...Dar daca ai meritato atunci bine au facut-o.
Insa daca bunica ta a avut grija de tine atunci nu cred ca ar fi frumos din partea ta sa faci o astfel de rasplata.