| Betty18 a întrebat:

Cand bei ai unele ganduri sau dorinte pe care in mod normal nu ai avea curaj sa le faci sau sa le zici? Cand te trezesti crezi ca mai bine nu faci asta din diverse motive. Care este adevarul? Cand ti se scoate la iveala ceea ce vrei cu adevarat? Cand bei sau cand esti treaza? Sau poate ca nu gandesti prea mult la bautura...

Sau uneori vorbesti cam mult in PLUS la bautura... laughing

Răspuns Câştigător
| Chio9 a răspuns:

Cand consumi alcool, te simti foarte motivat sa faci ceea ceti doresti, doar ca asta nu situ de ce.
Asa e si la mine, dupa ce am alcool in sange imi trec mult idei prin ca ce as utea face pentru viitor si din alea. Nu-mi vin ganduri rele si ganduri de cearta ci doar de bine.
Doar ca, cand ma trezesc e cam naspa simti c anul mai poti realiza nimic. laughing

Asta e, oricum nu beau eu des si nici mult, dar e tare senzatia cand sti ce vrei d ela viata, dar e si groaznica senzatia cad nu mai sti ce vrei.

Si de acii ajung multi sa consume alcool zilnic, deoarece nu au reusit in viata si se consoleaza in alcool.

Vorbesti cam mult si cam rau cand ai beut si de acolo degenereaza situatiile, certuri, batai si altele.
Asa ca atunci cand bei distreaza-te si apoi somn.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu e nimic nou : In vino veritas. Alcoolul determina dezinhibiţie şi scăderea sentimentului de culpă, dezinhibiţie socială, sexuală, diminuează anxietatea, teama etc.
Despre unul dintre consumatorii profesionişti :
Aici zace Păstorel,
Suflet bun şi spirit fin.
Când mai treceţi pe la el,
Nu-l treziţi, că cere... vin!
Sau :
Zace-aici, ca un martir,
Păstorel, în grea durere,
Fiindcă, vai, în cimitir
Nu există pic de bere.
Sau :
Aici zace Păstorel,
Pentru veci nemângâiat,
Fiindcă-i prima dată mort,
Mort, fără să fie beat!
Păstorel este pseudonimul lui Alexandru O. Teodoreanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necazul si adevarul sunt foarte buni inotatori, mai ales in alcool. Ce bine ar fi daca am putea sa scriem ce spune atunci cand suntem beti, a doua zi ne-am da seama ca nu ar mai trebui sa bem, de ce? pentru ca adevarul despre noi ne sperie cel mai mult, si ca sa termin si eu cu un zambet ia d'aici :

De necazuri ai scapat
Cand bei de luni si pana vineri;
Este perfect adevarat...
Doar alcoolistii mor de tineri

| dan18 a răspuns:

Buna.Ultimul rand scris de tine este cel mai frumos si adevarat. Vrei sa spui cuiva adevarul spune-l fara alcool. Undeva candva procedam k tine.Nu era bine deloc.Cand vor trece anii peste tine vei realiza ca am avut dreptate.Numai bine iti doresc.