| anonim_4396 a întrebat:

Cand o femeie implineste 40 de ani cum ar trebui sa se simta? Matura, implinita, bla, bla, cum zic unii, sau ca la un parastas, in doliu dupa tineretea ei? Intrebare serioasa! Va rog sa raspundeti profund. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Sper ca nu trebuie sa-ti urez La Multi Ani.

23 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

eu, mi-as dori in primul rand sa fiu sanatoasa, sexi si implinita... abia esti in floarea varstei la 40 de ani - exclus parastasul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa se simta ca la 25.Sa traiasca viata asa cum nu a mai facut-o niciodata mai ales ca e mai inteleapta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se simte in functie de cum ii este sufletul, sint oameni de 50 de ani care se simt de 20 si aomeni de 20 de ani care se simt de 50. Ar fi mai multe de spus, dar ma opresc aici... momentan.

cami
| cami a răspuns:

R: Ca si cand ar implini 20, nu 40.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru bărbaţi, definiţia sex-appeal-ului în ceea ce priveşte o femeie evoluează o dată cu vârsta: felul în care se îngrijeşte, atitudinea, felul în care îşi trăieşte viaţa sunt la fel de importante ca şi felul în care arată. O femeie fără un statut social recunoscut poate fi „arătoasă", dar nu va fi niciodată sexy.Maturitatea se traduce la 40 de ani prin impliniri, realizari sau intelepciune in fata esecurilor de neevitat. ex de femei frumoase si celebre:Liz Phair, 40 de ani; Elle Macpherson, 44 de ani; Elizabeth Hurley, 41 de ani; Monica Bellucci, 42 de ani; Halle Berry, 40 de ani; Salma Hayek, 40 de ani; pot sa o adaug pe mama mea, 48 ani, gratioasa, eleganta, puternica, insa nu celebralaughing

| elena a răspuns:

Hopa - hop...Fiecare an prins in buchetul vietii te face sa fii mai frumoasa, dar cel de-al 40-lea este cel mai frumos... femeia este si frumoasa si implinita... fereasca Dumnezeu sa-si planga tineretea trecuta, care tinerete? Tineretea de-abia acum incepe, sufletul si inima ii arata ca este ca de 20 de ani, dar gandeste ca la 40...serios nu este nicio schimbare...mai vorbim la 50 de ani, cand intr-adevar se pune problema unui bilant al vietiide pana atunci.
Si inca ceva, optimismul, sinceritatea, prietenia, umorul sunt cativa din factorii care te tin mereu tanar, deci fii tanara...

| yadora a răspuns:

Niciodata varsta nu conteaza atata timp cat sufletul e tanar si plin de viata... din contra ajunsa la o asemenea varsta ar trebui sa fie mandra ca are in spate multa experienta, ca a putut sa sa treaca prin greutatile vietii cu brio si sa educe noile vlastare pentru vremea cand acestia vor lua si ei fraiele vietii in maini si sa stie sa-si urmeze drumul ales... E o varsta la care femeia in general lupta sa fie si mai si decat era in tinerete laughing ...asa ca nu lasati garda jos cele care aveti aceasta varsta ...multe femei la 28- 35 de ani arata mai jalnic decat o femeie la 40, fiindca sunt mai delasatoare cu aspectul lor; femeia la 40 de ani e mai misterioasa, mai plina de farmec, mai cocheta...stie cu adevarat ce vrea de la viata ...si avem ce invata de la ea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flav: gresit! Peste o saptamana fac parastasul. Pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furni, trebuie sa te simti iubita.nu conteaza varsta, conteaza sufletul, iar al tau este vesnic tanar. un abrazo!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa fii batran si la 20 ani important sa traiesti fiecare clipa indiferent de varsta.Fiecare segment din viata ta iti aduce motive suficiente pentru a multumi divinitatii ca ai mai prins un rasarit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc! Sunteti draguti. Eu cred ca nu m-ati inteles bine. N-am vrut sa spun ca in 24 august ma sinucid, ci doar ca suna altfel 40, imi da de gandit, realizez acum ca a trecut timpul si cu siguranta sunt si eu victima lui... Poate ca eu nu vad asa de bine in oglinda, dar cu siguranta altii observa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@furni-si doream sa-ti fac eu o surpriza pe 24 august, acum ai postat tu mai repede data nasterii. offff! crying

| andu78 a răspuns:

CIAO. Eu traiesc in Italia si multi o pot confirma aici femeile te fac sa intorci capul dupa ele intre 30 si 45 de ani arata mai bine ca cele de 20. Sint mai atragatoare si senzuale. Sa nu iti pierzi aceste calitati ca e grav. Pa draga FURNI.

| kathessa a răspuns:

Draga mea,
Ti-a spus cineva ca femeile devin interesante, apetisante si minunate dupa 35 de ani? Acum esti constienta de valoarea ta, probabil ca ai copiii destul de mari ca sa investesti timp in tine, ai experienta de tot felul, inclusiv sexuala... ce mai vrei?
Ai vazut femei la 80 de ani care se coafeaza, care se ingrijesc si inca mai vor ceva de la viata? Uita-te bine in jurul tau!
Fiecare zi de la Dumnezeu e un dar in adevaratul sens al cuvintului. Fiecare virsta are misterul ei, pentru fiecare etapa exista ceva de facut, lucruri mari de realizat.
Ia zi-mi, ai vrea sa fii cea de la 20 de ani? Nu cred...
Mergi inainte si fii unica si minunata, asa cum esti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furni esti pustoaica, eu am 69 de ani, asa ca esti o fericitabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro: toata lumea stie ca glumesti cand spui ca ai 69 de ani. Trist e ca eu nu glumesc cand zic ca-s din 69.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu e deloc trist Furni. Vrei sa-ti spun eu de ce? Doar stii si tu.

| Linda a răspuns:

Nu intru (mai deloc) in doliu dupa tineretea mea. Fiica mea e atat de frumoasa si ma bucur de frumusetea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Matura

| liliana38 a răspuns:

Este o varsta foarte frumoasa.Chiar daca nu vrem sa recunoastem, avem acea frica in spate:de batranete.Pacat ca incepem sa ne cunoastem adevarata valoare abia la aceasta varsta.Am 38 de ani si sun "in sfarsit multumita de mine". Ma uit in oglinda si vad o femeie frumoasa.Pana la aceasta varsta nu vedeam altceva decat defecte.Ba-i nasul prea mare, ba-i gura un pic stramba ...ba un ochi mai sus, ba unul mai jos, ba-s prea slaba, ori prea grasa depinde de cum ma trezeam dimineata.Pacat! Cand totu-i atat de simplu.Bine ca am reusit in sfarsit sa ma plac si eu.Niciodata nu-i prea tarziu...

| miki_7374 a răspuns:

Ma simt mai bine ca la 20 de ani. as vrea sa ramin la virsta asta pentru. mai mult timp. se poate?

| jupinu a răspuns:

Femeile sunt în căutarea dragostei adevărate indiferent de varsta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ieri am implinit 43 de ani. Am fost intr-un club cu fiica mea, studenta, am baut vodka si am dansat pe acordurile piselor din anii '80 pana la 4 dimineata. Am primit o bicicleta. Astept vara, sa ma duc in munti pentru ca practic alpinismul. MA SIMT TANARA