| inteligenta1997 a întrebat:

Cand un barbat ii spune fetei cu care are o relatie de 2 ani ca pentru el conteaza sa fie ea fericita chiar daca ar insemna sa nu fie impreuna si intr-o buna zi ar vedea-o cu altul, asta inseamna ca o iubeste?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Poate insemna ca: 1. are dubii legate de capacitatea lui de a o fac fericita;
2. ca iubirea lui trece peste gelozie si posesivitate;
3. ca (este cum au zis ceilalti?) sentimentele lui de dragoste s-au racit si a ramas doar compasiunea si respectul pentru persoana de langa el.

3 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Mai degraba cred ca vrea sa renunte la aceasta relatie, dar nu-i suficient de,, curajos,, incat sa-si exprime doleanta deschis fara ocolisuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,daca vrea sa fie ea fericită trebuie sa ii rămână aproape si împreună, sa ii fie alături in momentele grele și bune, să nu o părăsească la greu. Bafta.

| Paulassss a răspuns:

Buna! Din pacate asta nu inseamna iubire din partea lui. Daca ar iubi-o, pentru el ar conta sa fie fericita alaturi de el. Ce barbat care iubeste femeia respectiva ar suporta s-o vada cu altul? Asta e o scuza din partea lui. Daca tu esti fata careia i-a spus, n-as vrea sa te dezamagesc, dar asta e adevarul. Capul sus, nu te merita! P.S. - pentru astfel de oameni nu are rost sa suferi.