| DandG2304 a întrebat:

Care a fost momentul in care ati realizat ca parintii nu sunt eroi, ci oameni cu greseli ca si noi?
Eu am prins-o pe mami cand a mintit. I-a spus unui om o chestie, iar altui om alta chestie, iar eu am auzit totul.

1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

Mereu am știut chestia asta oarecum, niciodată nu i-am considerat eroi. În schimb mi-am dat seama de alt lucru: că părinții nu sunt atotștiutori și că nu tot ce zic ei este bine și asta mi-am dat seama după ce am terminat liceul și când am început singură. Mi-am dat seama că ai mei nu știu nimic despre lumea în care trăiesc și trăiesc în bula lor, după regulile și principiile lor