| Cavaler001 a întrebat:

Care ar fi diferenta maxima de varsta intre 2 parteneri pentru a nu fi vazuta ca o problema de nimeni?
Sa luam un caz extrem: Charlie Chaplin cu a 4-a lui sotie: el 54 si ea 18 (diferenta de 36 ani)
https://observatornews.ro/......23836.html
Puteti da exemple si de diferente intre barbati mai mici si femei mai in varsta happy

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca te iei dupa gura lumii, atunci te spanzuri inainte sa te nasti.

| Madaxo97 a răspuns:

Https://okmagazine.ro/search?q=Charlie+chaplin uite aici despre domnul Charlie chaplin și cât de domn a fost el cu femeile. Numai bun de dat exemplu nu e.
Nicio relație în care unul din parteneri a fost mai mare cu peste 15-20 ani maxim, nu a fost de durată sau relație serioasă, doar pierdere de vreme, astfel de relații nu sunt recomandate din motive evidente, diferențe de preocupari, mentalitate, activități, stil de a gandi, etc.

| Cavaler001 explică (pentru Madaxo97):

Unele femei uita de varsta daca tipul e vedeta si are bani multi, chiar daca avea serioase probleme Chaplin..Eu nu l-am dat ca pe un exemplu bun..desi el nu cred ca i-a displacut relatia daca au fost fericiti si au avut 4 copii parca.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cavaler001):

Deci o persoană dacă face 4 copii e automat o persoana fericită? Știi ca pe vremea aia nu exista contracepție și femeia era obligată să fie supusă în totalitate bărbatului, mai ales dacă era violent ca Charlie? Îmi dau seama ce fericita a fost săraca.

| Cavaler001 explică (pentru Madaxo97):

N-o fi existat contraceptia, dar cred ca divortul se inventase happy

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cavaler001):

Era de asemenea rușinos să și divorțezi în vremurile alea. Mai ales cu 4 copii după tine, a stat și a indurat de dragul copiilor poate. I-o fi plăcut și banii și faima, nu zic nu. Nu avem de unde știi oricum.

| Cavaler001 explică (pentru Madaxo97):

Nu avem de unde sa stim toate detaliile.
Nu cunosti un om, desi stai toata viata casatorit cu el.
Oricum e adevarat ca fiecare om isi decide propria soarta prin deciziile pe care le ia, daca ea ar fi preferat sa sufere, doar ca sa nu se faca de ras.

| KovacsB a răspuns:

Depinde cati bani ai. Daca ai putini, diferenta va fi mica iar tipa va fi mai urata decat tine.
Daca ai bani o sa ai un fotomodel de 18 ani.

| Annie92 a răspuns:

Nu există o vârstă limita dar după părerea strict a mea ar trebui sa existe o regulă de bun simț cam 10 ani.E un pic ciudat să fii cu cineva care îți poate fi copil de exemplu. Eu as vedea asta ca o problema și aș sfătui pe astfel de persoanele care gravitează spre o diferență f mare de vârstă să caute ajutor de natură psihologică.